Jak investovat do fyzického zlata?

Přidat na Seznam.cz

Díky stabilitě kovu poskytuje investice do fyzického zlata pojištění v nejistých dobách. Pokud vás znepokojuje síla globálních trhů, může být investice do fyzického zlata bezpečným aktivem, které hledáte. Jak investovat do fyzického zlata? „Kde koupit fyzické zlato a stříbro“ je běžná otázka kladená kupujícími, kteří kupují poprvé. Je důležité zajistit, aby vaše investiční zlato bylo autentické a spolehlivě získané. Je důležité, abyste se u prodejce drahých kovů, od kterého nakupujete, cítili dobře.

Fyzické zlato je název pro zlaté cihly, zlaté mince a ingoty používané jako investiční komodita, ale také používané v klenotnictví a některých formách průmyslu. Chemický symbol pro zlato je (Au). Fyzické zlato musí splňovat určité standardy čistoty a lze s ním obchodovat, držet ho a investovat jako způsob, jak bezpečně „uchovat“ bohatství před inflací, volatilitou trhu a některými formami zdanění. Je známo, že fyzické zlato v dobách nejistoty roste na hodnotě a jako takové má inverzní vztah k jiným běžně drženým třídám aktiv, jako jsou akcie nebo měna.

Zlaté mince
jsou snadno skladovatelné, hospodárné díky malým objemům a daňově efektivní. Jsou jedním ze způsobů, jak investovat do fyzického zlata. Bohužel cena pamětních mincí z produkce našich mincoven je navýšena o přidanou sběratelskou hodnotu a pro investiční účely tedy nejsou nejvhodnější.

Zlaté cihly se vyznačují tradičním způsobem skladování zlata. Jedná se o velmi výhodný ekonomický nákup investičního zlata. Jsou zřídka cenné pro svůj desing, ale obvykle přesně zvážené. Jeho hodnotu nezničí ani požár nebo povodeň. Zlaté cihličky s českým původem ale neseženete. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Českému trhu proto dominují zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Stejná situace je i pokud se zajímáte o investiční stříbro, platinu nebo paládium. Pouze při nákupu zlatých slitků se vyhnete platbě DPH. Investiční zlato má díky tomu výraznou konkurenční výhodu i ve srovnání s alternativními investicemi do diamantů, obrazů, starožitností apod.

„Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribujeme již 17 let.“ Říká Pavel Trtík, ředitel firmy Zlaté mince. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti.

Pro nákup investičního zlata mužete navštívit specializovanou prodejnu v Obecním domě, nebo si nyní v době pandemie objednat diskrétní, pojištěnou zásilku na www.zlate-mince.cz. Zlato se tak dostane přímo k vám.