Jak se vyrábí igelitové tašky? Je to mimořádně náročný proces

Přidat na Seznam.cz

V životě jsou věci, které nám přijdou již zcela běžné. Třeba jít na nákup do potravin a koupit si pokaždé novou igelitovou tašku. V minulosti to tak nebylo, igelitka je výdobytkem moderní doby. Zamysleli jsme se ale někdy, jak se igelitky vyrábí a odkud se berou? Vždyť je jich potřeba každý měsíc v miliónech kusů.

Všechny igelitové tašky se nevyrábí v Číně

Pokud pro svůj podnik potřebujete reklamní tašky nebo balící fólie, nemusíte hned pátrat v Číně. I v České republice nalezneme výrobce igelitových tašek za rozumné  s mnohonásobně vyšší kvalitou výroby, než je tomu v Číně. Dokonce naleznete výrobce igelitových tašek i Praze.

Výroba igelitových fólií

Základem každé igelitové tašky je igelitová fólie, kterou je potřeba nejprve vyrobit. Proces výroby folie zajišťuje stroj zvaný Extruder.

Stroj na výrobu polyethylénové fólie. Stroj má několik pater, které obsluhuje operátor provozu. Stroj je velmi náročný na údržbu.

Fólie se vyrábí i třívrstvé, které se vyznačují mnohem lepšími mechanickými vlastnostmi a snižují náklady při snižování tloušťky a váhy plastových obalů.

Potisk fólie

Potisk polyethylenových fólií zajišťují nejčastěji flexotiskové stroje, což je tisková technika, která je pro potisk fólií nejvhodnější. Tato technologie je schopna dosáhnout velmi vysoké přesnosti soutisku a věrného podání barev při přechodech.

Průchod fólie tiskovým strojem

Svařování tašek

Konečnou úpravou při výrobě plastových sáčků a igelitových tašek nebo pytlů je jejich svařování. Kvalitní stroje s širokou paletou dokončovacích úprav umožňují velmi flexibilně a rychle zajistit dokončovací práce.

Svařovací stroj.

Laminace

Základem využití laminace při výrobě igelitových tašek je zpevnění obalu, slouží také jako ochranu proti prostupu kyslíku, vody nebo plynu, a především slouží k prodloužení doby trvanlivosti baleného zboží.

Jednou ze společností, která nabízí výrobu v tomto segmentuje i VAN GILLERN s.r.o. Ve své nabídce má balící fólie, plastové obaly, igelitové tašky nebo i potravinové fólie a sídlí v Praze.