Jak si vybrat ideální pohovku pro svůj domov

Přidat na Seznam.cz

Nákup pohovky může být složitým úkolem i když je na trhu tolik možností. Pohovka je obecně investiční kus, jeden z největších kusů nábytku v domácnosti, který si uchováváte po mnoho let. Zároveň také může ovlivnit styl vašeho obývacího prostoru. Pomůžeme vám, na co se zaměřit při hledání perfektní nové pohovky pro vaše nejsladší místo.

Na velikosti záleží

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se lidé dopouštějí, je volba příliš velké nebo příliš malé pohovky pro danou místnost. Abyste tomu předešli, změřte si plochu. Pečlivě se podívejte na tento prostor a veškeré stávající vybavení a přemýšlejte o měřítku. Pohovka by měla být ve stejných rozměrech jako je váš jiný nábytek. Přemýšlejte také o tom, kolik lidí bude na pohovce pravidelně sedět. Pokud je určena pro vyšší osoby, ujistěte se, že je sedadlo dostatečně hluboké. V opačném případě se podívejte jestli je mělké, které umožní snadné vstávání a nezpůsobí to, že by vám nohy visely dolů. Když se díváte na pohovky v obchodech, zkuste si je, jako byste to dělali doma.

Nathan Fertig/Unsplash.com

Styl

Každý domov má svůj styl, takže je důležité, aby vaše pohovka ladila. Pokud máte velmi čistý a moderní vzhled, pohovka s opěrkami a jednoduchými nožkami bude více doplňující než zdobená. Pro otevřený obytný prostor je oblíbenou volbou modulární rozkládací pohovka. Vzhledem k tomu, že zadní část pohovky je obecně viditelná, ujistěte se, že jste si pohovku před nákupem dobře prohlédli zezadu. Pokuste se také sladit nohy pohovky s ostatním nábytkem v místnosti.

Nathan Fertig/Unsplash.com

Uvnitř pohovky

Zeptejte se zaměstnanců obchodu na podrobnosti o tom, z čeho je vaše pohovka vyrobena. O její kvalitě rozhoduje většinou to, co je uvnitř. Například spousta levnějších pohovek neobsahuje další popruhy a dřevo na rámu. Zeptejte se: z čeho je rám vyroben, jak se pohovka v průběhu času opotřebovává, zda polštáře ztrácejí svůj tvar – čím jsou vyplněny a zda existuje záruka.

Nathan Fertig/Unsplash.com

Výběr látky

Výběr nesprávné látky pro vaši pohovku může být drahá chyba. Je důležité provést volbu podle toho, jak bude pohovka v domácnosti použita a kde bude umístěna. Pokud ji kupujete pro místnost, která je hodně využívána, nebo máte malé děti, jemná tkanina nebo barva bude zničena, než si ji vůbec užijete. Takže je nejlepší jít na odolný textil. Bonusem jsou pohovky s odnímatelnými potahy, které můžete udržet svěží a čisté.

Přejeme hodně štěstí při výběru!!!

Zdroj foto: Nathan Fertig/Unsplash.com