Jak správně vybírat hokejovou výstroj?

Přidat na Seznam.cz

Lední hokej patří k oblíbeným a tradičním zimním sportů. Vyžívají se v něm nejen profesionální hokejisté, ale také nadšenci, kteří dychtivě očekávají mrazivé dny, aby mohli vyrazit na přírodní led. A když zima zrovna nenabízí ideální klimatické podmínky, mohou si alespoň zamluvit ledovou plochu v hale, kde si zahrají hokej se svými kamarády. 

Abyste si lední hokej maximálně vychutnali, je potřeba mít nejen hokejku a brusle, vyplatí se investovat i do dalšího vybavení.

Lední brusle

Základem hokeje jsou samozřejmě lední brusle. Při jejich výběru je důležité myslet především na komfort. Chodidla by neměla být příliš stlačená, proto je dobré volit brusle o trochu větší, než jakou máte velikost běžné obuvi. Nezapomínejte na to, že v nich budete nejspíše používat silnější ponožky. Podstatný je dále systém šněrování, kvalitní lední brusle jej mají mít až nad kotníky tak, aby během prudkých pohybů nehrozilo jejich vymknutí.

Chrániče a masky

Chcete-li se do hraní ledního hokeje pustit s opravdovou vervou a sem tam si vyzkoušet tvrdší rány a nárazy, neobejdete se bez alespoň základních chráničů kolen a loktů. Pro ty z vás, kteří budou čelit ranám v brance, by pak samozřejmostí měla být brankářská maska. Toto vybavení vás může ochránit před ošklivými zraněními v obličeji.

Hokejový dres

Chodíte-li s partou hrát častěji, není na škodu se domluvit a pořídit si dresy, a to alespoň ve dvou rozlišovacích sadách. Hokejový dres vždy přispěje k lepší orientaci, navíc vám díky volnějšímu střihu umožní bezproblémový pohyb. Kromě toho se v něm budete alespoň na chvíli cítit jako skuteční hokejisté.

Kvalitní výbavu na lední hokej pořídíte v internetovém obchodě bauerhockey.cz. Produkty značky Bauer patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co si hokejisté v tuzemsku mohou zakoupit.