Jak správně vybrat nová okna a dveře

Přidat na Seznam.cz

Chcete mít nová okna a dveře, ale nevíte, jak si co nejlépe poradit s jejich výběrem? Hned na začátku je totiž potřeba vyřešit důležitou otázku, která spočívá ve volbě vhodného materiálu. Každý druh oken a dveří má své výhody, ale i případné nedostatky. Navíc všechny druhy nejsou vhodné pro starší stavby, takže v případě rekonstrukce zvažte právě i tento faktor. S procesem výběru oken a dveří vám pomůže mimo jiné i tento článek.

Plastová, nebo dřevěná okna

Mezi hlavní dilema při výběru nových oken patří právě volba materiálu. Budou lepší plastová, nebo dřevěná okna? Z velké části záleží na použitém sklu, které by mělo být minimálně dvouvrstvé, aby nabídlo dostatečnou izolaci. Moderní dřevěná okna z Českých Budějovic jsou navíc takové konstrukce, že i samotný rám se může pochlubit velmi dobrým těsněním, takže zbytečně neuniká žádné větší množství energie nutné pro vytápění.

Vezměte v úvahu charakter stavby

Pro moderní novostavby mohou být vhodnější plastová, či dokonce hliníková okna. Na druhou stranu dnešní dřevěná okna nabídnou velmi dobré izolační vlastnosti, takže jsou skvělou volbou pro nové, ale i starší budovy. U chat, chalup či při citlivých rekonstrukcích starších budov může být dřevěná varianta vhodnější i z pohledu vzhledu. Obecně jsou totiž dřevěná okna velmi příjemná na pohled a při pravidelné údržbě nabídnou až překvapivě dlouhou životnost.

Bezpečnostní vchodové dveře od profesionálů

Pokud již máte vybraná okna v Českých Budějovicích, bylo by vhodné do stejného stylu sladit i dveře. Zvláštní pozornost věnujte vchodovým dveřím, které by měly nabídnout dostatečnou bezpečnost a odolnost. Dřevěné dveře České Budějovice poskytují krásný design, ale právě i výborné funkční vlastnosti z pohledu bezpečnosti a izolace. Pokud se tedy rozhodnete pro dveře z Českých Budějovic, získáte také profesionální montáž, která je polovinou úspěchu.

Zdroj foto: thermoline/www.oknoplastpn.cz