Jaké je lepší zábradlí? Dřevěné či kovové?

Přidat na Seznam.cz

Spousta z nás, kteří měli před rekonstrukcí domů, lpěla na otázkce, zda-li je lepší kovové zábradlí nebo dřevěné. Otázka není zcela jednoznačná, už jen protože materiály lze kombinovat a každý dům nebo stavba má jiné potřeby.

Zábradlí, ať už doma nebo v exteriéru plní především bezpečnostní a pomocnou funkci, ostatně schody bez zábradlí si ani neumíme představit. Avšak naše požadavky můžou jít i za hranu funkčnosti. Zábradlí, ať doma či v exteriéru může i dobře vypadat. Výběr materiálu by se však měl od našich kritérií zábradlí.

Jsou schody / schodiště uvnitř či venku?

Zásadní otázkou, zdali zvolit kovové či dřevěné zábradlí je, v jakém prostoru se nachází schodiště. Pro venkovní schodiště budeme potřebovat zábradlí, které bude odolné letnímu i zimnímu počasí a především korozi.

V interiéru už se můžeme zaměřovat i na soulad s okolím a okolními materiály.

Zábradlí si můžeme nechat vyrobit na zakázku, ostatně vždyť vždy je potřeba zábradlí na míru. Na zabradlí se specializují různá zámečnictví, která najdeme v několika koutech republiky. Hledejme výrobce zábradlí zejména podle referencí. Kvalitní zámečnictví za sebou bude mít již mnohé realizace.

S výběrem nejvhodnějšího materiálu pro zábradlí vám však poradí specializovaný výrobce. My jednoho takového našli za vás Zámečnictví České Budějovice. Neváhejte se obrátit na pana Zdeňka, rád vám totiž zodpoví vaše dotazy na emailu: hajny.zdenek@volny.cz nebo i na telefoním čísle, které najdete na jeho stránkách

Zábradlí vyrábějí, a také navrhují. S výrobou zábradlí mají bohaté zkušenosti a jsou schopni navrhnout a vytvořit velmi individuální a originální řešení, tak jak si každý zákazník přeje. Výhodou zámečnictví Hajný je, že vám vše zhotoví na míru a za velice příznivé ceny.