Jaké výhody přináší virtuální sídlo pro OSVČ a firmy?
Před deseti lety je v ČR téměř nikdo neznal, dnes má virtuální sídlo velká spousta firem. Důvody k tomuto rozhodnutí jsou různé. Úspora peněz, vyšší prestiž firmy i snaha zachovat si soukromí. A jaký důvod pro zřízení virtuálního sídla je ten váš?
Většina podnikatelů vidí v prvé řadě ekonomickou výhodu. Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy stojí pár stovek korun měsíčně, což je oproti pronájmu skutečných prostor částka nesmírně nízká. Pokud lze vaše podnikání provozovat z domova, není co řešit. Kromě peněz si totiž ušetříte i řadu starostí.
Ulevte si od administrativní zátěže
Žádný podnikatel nemá rád zbytečnou administrativu. S virtuálním sídlem se jí tak trochu zbavíte. Virtuální sídla se obvykle zřizují ve větších městech a třeba v takové Praze je mnohem nižší šance na kontrolu ze strany úřadu. V Praze totiž sídlí tolik firem, že je úřady kontrolovat nestíhají.
Uleví se vám však i od klasických administrativních záležitostí. Mnohdy si totiž můžete předplatit balíček obsahující i služby jako přebírání pošty a vyřizování telefonátů.
Získáte lepší pověst v očích veřejnosti
Rozhodnete-li se pro virtuální sídlo, můžete si zakoupit adresu kdekoliv dle vašeho výběru. To znamená třeba i v luxusních ulicích Prahy. Čím luxusnější adresa, tím vyšší cena virtuálního sídla, avšak tím větší prestiž. Nejen na zákazníky, ale i na obchodní partnery určitě působí lépe, když vidí, že je firma z Prahy než z nějakého neznámého města.
Jako OSVČ si zachováte své soukromí
O poskytnutí sídla pro firmy mají zájem častokrát i OSVČ. Zejména ti, co nepotřebují fyzickou kancelář, si typicky zapisují sídlo na adrese svého bydliště. Tím však přichází o soukromí. Virtuální sídlo jim ho pomůže ochránit za pár stovek korun měsíčně. Některé nabídky se dostávají i pod stovku. Na Praze 1, Praze 7 nebo 10 si můžete pronajmout sídlo od 99 Kč na měsíc.