Je kolagen skutečně elixírem mládí? Objevte jeho účinky

Přidat na Seznam.cz

V mládí máme zdravou a hydratovanou pokožku, pohyb nás nebolí, vlasy jsou hustější a nehty pevnější. Je to díky dostatečnému množství kolagenu, které si naše tělo tvoří samo. Bohužel ale jen do určitého věku. To kritické období, kdy zpozorujeme jeho nedostatek, může nastat už kolem třicítky. A proto je tak důležité kolagen pravidelně doplňovat. Pozor, toto platí pro nás pro všechny, nejen ty, kteří aktivně sportují a chtějí si posílit klouby.

Kolagen je základním stavebním prvkem v těle. Hlavní funkcí je působit jako pojivo buněk prakticky v celém těle, to znamená nejen v kostech, šlachách, kloubech a pokožce, ale například i v cévách, rohovce oka a dokonce v zubech. Dá se tedy říci, že v těle živočichů a lidí funguje jako lepidlo, podporující práci buněk v tkáních. Ne nadarmo získal svůj název. Věděli jste, že pochází z řeckého slova „kólla “, které v překladu znamená lepidlo?

Po 25. roce života se zásadním způsobem snižuje tvorba vlastního kolagenu. Je tedy důležité již v mládí myslet na prevenci a zvyknout si na pravidelné doplňování kolagenu zvenčí. “Abyste si takovou krásnou tvář zachovali a nedošlo k rychlé degradaci kolagenu, což se projevuje zhoršenou kvalitou kůže, nehtů, vlasů, ale i zhoršenou kvalitou nervově-svalové tkáně. Kolagen je třeba konzumovat v jakékoli věkové kategorii,” doporučuje atestovaný ortoped Vladimír Holoubek. Přitom jediným opravdu účinným způsobem, jak doplnit kolagen, je vnitřně, prostřednictvím výživových doplňků.

Dá se na to spolehnout? A jak najít skutečně kvalitní kolagen na užívání? Prozradíme vám to. Základním předpokladem je:

  • aby byl biologicky dostupný, tedy co nejvíce podobný lidskému kolagenu,
  • aby byl čistý, ničím neochucený a bez aditiv a konzervantů, které ho zbytečně degradují,
  • aby byl vyroben z kvalitních vstupních surovin.

Všechny tyto podmínky splňuje ryze český produkt, prémiový třísložkový Inca Collagen, který obsahuje kolagen I., II. a III. typu. Inca Collagen je bioaktivní, což znamená, že se velmi rychle vstřebává do organismu a tělo s ním zachází jako s vlastním kolagenem. Bioaktivitu si zachovává díky šetrné metodě výroby za studena – hydrolýze. Tak se v kolagenu zachovává přirozená trojitá struktura helixu. Inca Collagen pochází z těch nejlepších zdrojů – vedlejších produktů vysoce kvalitních mořských ryb. Oproti jiným surovinám mají mořské ryby několik výhod. Mořský kolagen z nich je totiž velmi podobný lidskému, a proto ho tělo i nejlépe zpracuje.

Navíc je Inca Collagen stoprocentně čistý, bez příchutí a příměsí, které by mohly blokovat jeho vstřebávání do krevního oběhu. Díky těmto vlastnostem skutečně funguje a za 6 let existence se stal jedničkou na českém i slovenském trhu. Má už 150 okolo tisíc spokojených zákazníků.

Pokud si na užívání vybereme skutečně kvalitní kolagen, jakým je Inca Collagen, můžeme efektivně kompenzovat přirozený úbytek této bílkoviny. Benefity jsou obrovské:

  • Kolagen může pomoci posílit celý pohybový aparát, což znamená, že díky tomu tělo lépe zvládne běžnou i nadměrnou zátěž. Pomáhá snížit riziko poranění kloubů, šlach i svalů, pomůže i při rekonvalescenci po různých zraněních, napomáhá regeneraci svalových tkání. Právě proto je kolagen prospěšný pro sportovce.
  • Pomáhá při prevenci stárnutí pleti a při jejím omlazení. Dostatek kolagenu dělá pleť pružnou, svěží a mladistvě vypadající, hydratuje ji, vyhladí jemné vrásky, zamezuje tvorbě nových.
  • Zlepšuje růst vlasů a podporuje jejich kvalitu, protože slouží jako jedna z hlavních živin pro vlasy. Kolagen obsahuje důležité aminokyseliny, které si tělo přes kůži bere na tvorbu vlasového keratinu. Ten je tím kvalitnější, čím lepší živiny získává. Je proto účinnou cestou jak zastavit vypadávání vlasů, zlepšit jejich kvalitu, případně jej lze užívat jako prevenci a součást péče o vlasy.
  • Kromě toho je kolagen skvělý způsob, jak zpevnit nehty. Kolagen podobně jako u vlasů tělo využívá na tvorbu kvalitních, pevných nehtů. Problémy, jakými jsou lámavé nehty, měkké a třepící se nehty, jsou často důsledkem nedostatku živin, kromě jiných i kolagenu.
  • Inca Collagen je výborným pomocníkem v létě. Abychom se nespálili, je důležité vědět, jak se správně opalovat. Kolagen pomáhá pokožce zvládat účinky slunečního záření, pomáhá i při hojení pokožky, pokud si ji spálíte.

Kolagen už dávno není jen ženská záležitost. Tuto bílkovinu potřebuje každý z nás a muži si ho oblíbili zejména pro účinky spojené s aktivním životním stylem bez bolestí a zranění.

Asi po měsíčním každodenním užívání mi přestaly začínající bolesti v kloubech, kolenou a ramenou, pohyblivost těla se zlepšila a po třech měsících užívání kolagenu jsem zjistil, že ani při delší namáhavé práci necítím bolesti ve všech kloubech jako dříve a tělo se stalo takové pohyblivější a pružnější,” hodnotí podnikatel a hudebník Pavel Žák.

Chcete-li i vy patřit do této skupiny nadšenců, vyzkoušejte na vlastní kůži sílu čistého kolagenu. Garantujeme vám, že ten rozdíl pocítíte!

Zdroj foto: Adam Winger/Unsplash.com