Jeřáby jsou zázračné stroje

Přidat na Seznam.cz

Používají se už od starověku ke zvedání těžkých materiálů a ke stavbám vysokých budov. Původně byly vyrobeny ze dřeva a poháněny lidmi nebo zvířaty. Během průmyslové revoluce byly jeřáby stavěny z pevnějších materiálů, jako je ocel a litina.

Technický pokrok ve výrobě energie, kterými jsou spalovací motory a hydraulika, dal jeřábům schopnost zvedat velmi těžké materiály do stále rostoucích výšek. Když vejdete na staveniště, je úžasné vidět, jaké se používají různé typy těžkých zařízení a strojů. Úplně první věc, kterou uvidíte, je často stavební jeřáb s výložníkem nebo stožárem ve vzduchu, který zvedá břemeno. Ať už jste v oboru nováčkem nebo zkušeným veteránem, je velká šance, že jste se setkali s jeřábovým vybavením, které jste ještě neviděli, nebo jste slyšeli termín jeřábu, který neznáte.

Existují dvě hlavní kategorie jeřábů: statické jeřáby a mobilní jeřáby

Statický jeřáb je trvalá konstrukce připevněná k zemi nebo budově, která zvedá a pohybuje břemeny po pevné cestě. Mobilní jeřáb je namontován na běhounech nebo kolech a lze jej přemisťovat z místa na místo a nejsou tak omezeny na pevnou cestu jako statický jeřáb. Některé mobilní jeřáby jsou dokonce schopné funkce nabrat břemeno a přepravit jej na jiné místo pomocí svých běhounů nebo kol. Některé mobilní jeřáby také vyžadují použití podpěr, protizávaží nebo dokonce montáže na místě.

V dnešní době s rozvojem technologií se nabízí řešení i pro řemeslníky. Postupy a procesy zdvihací a manipulační techniky se stále vyvíjí. Velmi efektivně se dají optimalizovat pořizovací a provozní náklady koupí nebo pronájmem jeřábu v oborech: stavebnictví, montáž oken a dveří – i velmi žádané jsou přísavky na sklo, práce s kamenem a betonem, potravinářství až po logistiku a skladování.

Ozvěte se zkušeným profesionálům a nechte si nezávazně navrhnout optimální řešení! https://uplifter.cz/