Kdo by si myslel, že látka nacházející se v kostech a kůži se může stát doplňkem, který je třeba mít?

Přidat na Seznam.cz

Mluvíme o kolagenu

„Kolagen je typ proteinu, který hraje důležitou roli při budování a podpoře mnoha tkání, od kostí a chrupavek po kůži, vlasy, oči a trávicí systém.“

Kolagenové peptidy se často prodávají jako kolagen v prášku nebo tobolky. Stejně jako u každého doplňku existují možné vedlejší účinky. I když je kolagen obecně bezpečný, měli byste si vždy před přidáním doplňku stravy promluvit se svým ošetřujícím lékařem.

Pokud se chystáte investovat do jeho užívání

je důležité vědět, jaké výhody mohou poskytnout doplňky kolagenu. Doplňky pomáhají nahradit to, co se přirozeně ztratilo stárnutím. Kolagen je „lepidlo“, které drží vaše tělo pohromadě. Tvoří přibližně jednu třetinu bílkovin ve vašem těle, které produkuje méně kolagenu od třicátých až čtyřicátých let. Kolagenové peptidy přidané do vaší stravy mohou sloužit jako náhrada toho, co vaše tělo začíná postrádat a může tak podporovat vaše celkové zdraví.

Kolagen je snadno stravitelný zdroj bílkovin

Vaše tělo tvrdě pracuje na trávení bílkovin ze zdrojů, jako je kuřecí nebo hovězí maso. Někteří lidé mohou zjistit, že se potýkají s trávicími příznaky, jako je říhání nebo bolest žaludku po jídle. Hydrolyzovaný kolagen však usnadňuje trávení vašeho těla. Kolagenové doplňky mohou být potenciálně pohodlnějším způsobem, jak dostat bílkoviny do vaší stravy. Proces hydrolýzy také umožňuje, aby se kolagenové peptidy rozpustily ve vodě, což usnadňuje jejich použití v běžných potravinách, jako jsou například nápoje.

Kolagen pomáhá vyhladit vrásky a zvýšit pružnost pokožky

Zdraví pokožky je nejvíce prozkoumanou výhodou užívání kolagenu. Ukázalo se, že doplňky zlepšují kvalitu pokožky, pomáhají jí lépe držet vlhkost a zvyšují hustotu kolagenových vláken. Kolagen na pleť působí zevnitř a může tak mít významné zdravotní přínosy pro vaši kůži.

Kolagen může pomoci zmírnit bolesti kloubů

Kolagen pomáhá udržovat integritu vaší chrupavky, což je jakási “ gumová tkáň“, která chrání vaše klouby. S věkem klesá množství kolagenu v těle a tím se zvyšuje riziko vzniku degenerativních poruch kloubů, jako je osteoartróza. Některé studie ukázaly, že užívání doplňků kolagenu může pomoci zlepšit příznaky osteoartrózy a celkově snížit bolesti kloubů.