Kratom získává rychle na popularitě

Přidat na Seznam.cz

Kratom je neformální název pro strom mitragyna speciosa, který se v jihoasijských rostlinolékařských tradicích používá po staletí. Tradičně se používal jako součást náboženských a kulturních obřadů, ovšem i jako rekreační látka či léčivá rostlina. V současné době je o kratom zájem především v oblasti alternativní medicíny, protože představuje způsob, jak se povzbudit, respektive uvolnit.

Kratom jakožto listy, a poté tolik známý prášek se získává z listů stromu mitragyna speciosa. Jedná se o tropický stálezelený strom, který ve správných podmínkách dorůstá výšky až 82 metrů a má jasně žluté květy vypadající jako drobné ohňostroje. Nicméně nepoužívají se květy, ale využitelnou částí jsou listy.

Listy jsou zelené a lesklé. Jednoduchý kratomový nápoj si uvaříte i ponořením listů do horké vody, nicméně častěji se listy suší, a poté zpracovávají na prášek, který je taktéž rozpustný ve vodě. Prozradíme vám nejen o účincích, ale i to, kde koupit kvalitní kratom.

Co je hlavní složkou kratomu?

Hlavní složkou kratomu je mitragynin, tedy alkaloid přítomný v listech stromu mitragyna speciosa, který dává kratomu jeho účinky. Mitragynin je sice přítomen v surových listech, ale většina produktů s obsahem kratomu se rafinuje, čímž se získá vyšší koncentrace této účinné látky.

Jak tedy kratom působí na vaše tělo? K čemu se používá? Existuje hned několik důvodů, proč ho spousta lidí používá:

  • zklidňuje a uvolňuje,
  • zmírňuje občasné bolesti hlavy,
  • snižuje bolestivost při každodenním cvičení či jiných činnostech,
  • zvyšuje energii,
  • zlepšuje soustředěnost.

K čemu je kratomový čaj vhodný?

Čaj z kratomu tradičně používají manuálně pracující lidé pro podporu jejich každodenní práce. Čaj používali lidé například ke zklidnění svalů na konci dne.

V současné době se snaží lidé skrze kratomový čaj řešit podobné potíže, takže si pomáhají tímto způsobem odpočinout po dlouhém pracovním dni nebo si dodávají trochu energie, aby překonali polední útlum.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si kratom objednali, stačí se podívat na e-shop Kratomworld.cz s tisícovkou spokojených zákazníků. Poskytuje kvalitní produkty z Indonésie. Doručení je do 1 až 2 pracovních dnů.