Lepší než katastr nemovitostí? GeoPas.cz

Přidat na Seznam.cz

Katastr nemovitostí je veřejně přístupný registr o vlastnících bytů, domů, parcel atd. Dívat se do něj mohou soukromníci, podnikatelé i státní subjekty, které si chtějí ověřit vlastníky daných objektů. Katastr je tak seznamem vlastníků nemovitostí. Ovšem GeoPas.cz nabízí mnohem více zajímavostí.

Katastr nemovitostí a něco navíc

GeoPas.cz je mnohem obsáhlejší a je i zábavnější v něm hledat. Oproti katastru nemovitostí totiž obsahuje další zajímavé informace, sbírá totiž data z různých veřejných zdrojů. Kromě základních informací tak zde naleznete například, kolik lidí žije v příslušném městě nebo obci, kolik je tam škol, školek, zástupců bank, jaké je třeba i složení látek v ovzduší. Zadáte-li si konkrétní adresu, zjistíte, o jaký typ parcely se jedná (stavební atd.). Pokud je na místě nemovitost, jestli jde např. o přízemní dům či vícepodlažní stavbu, jakou výměru má, je tam sídlo nějaké společnosti atd. Stránky GeoPas.cz jsou zdarma, nemusíte se nijak registrovat, hledání je intuitivní, logické. Zkrátka jde o snadný způsob zjištění si podrobné informace o daném místě.

Informace o stavbách

GeoPas.cz je vlastně takový rozšířený katastr nemovitostí. Jen pozor, neplní agendu katastru, pouze dělá pohledy obdobně jako nahlížení do katastru nemovitostí. Stačí jen zadat název místa do vyhledávače. Může to být jen název města, obce nebo konkrétní adresa s číslem popisným. Našeptávač vám pak sám napoví, co hledáte. Pak se vygeneruje výsledek se spoustou informací, které jsou pozoruhodné. Možná si řeknete, že spoustu těch věcí by vás ani nenapadlo hledat. Uděláte si tak představu o místě, kde byste chtěli bydlet, dozvíte se více o okolí vašeho bydliště. Jde tak o detailní přehledy lokalit naší republiky. Prozkoumejte je sami, uvidíte, že vás to bude bavit.