MagSafe – ⁠Přicvakněte jednou rukou a nabíjejte svůj iPhone magneticky!

Přidat na Seznam.cz

Označení MagSafe už tu jednou bylo. Apple tak do roku 2017 nazýval způsob uchycení nabíjecího kabelu na magnet u Macbooků, které chránilo počítač před pádem. Později ho nahradil USB-C kabel. V roce 2020 se Apple ke svému patentovanému magnetickému konektoru pro elektronická zařízení vrátil a představil MagSafe nabíječku na iPhone. Tentokrát bezdrátovou.

V říjnu 2020 Apple představil novou řadu iPhonů, která, ač je v pořadí čtrnáctá, dostala označení 12. Inovativní generace přichází na trh s řadou nových charakteristik. Mezi nejvýznamnější vylepšení patří podpora sítě 5G a nový čip A14 Bionic. Po letech Apple přichází také s technologií MagSafe. K čemu je dobrá?

Jak MagSafe funguje

Všechny modely iPhone 12 mají v zádech zabudovaných 18 obdélníkových magnetů, které vytváří prstenec kolem nabíjecí cívky. Protipól těchto magnetů pak najdeme v MagSafe příslušenství jako jsou pouzdra a právě nabíječky. Takže například MagSafe nabíječka se přicvakne k iPhonu jako magnet na ledničku.

Výhody MagSafe nabíjení:

● Magnety z nabíječky a telefonu se přitáhnou a vycentrují zařízení přesně cívka na cívku. Proto se s MagSafe nestane, že byste se ráno probudili s prázdnou baterkou.

● S MagSafe nabíječkou si nabijete iPhone 12 z nuly na 50 % za 1 hodinu.

● Milovníci mobilního hraní uvítají, že díky MagSafe nabíječce nemusí zapojovat kabel do lightning zdířky, takže jim nabíječka nepřekáží při herních manévrech, a zároveň zůstává na svém místě.

● Jak jsme zvyklí už od standardních nabíječek, iPhone detekuje nabíjení a informuje o jeho průběhu. Když připojíte MagSafe nabíječku ke kompatibilnímu iPhonu, zobrazí se animace přes celou obrazovku s progresem nabíjení, což je snadněji čitelné než současná malá ikona.

istyle.cz/iphone.html

Co všechno MagSafe doplňky umožňují

S MagSafe technologií přichází zajímavé příslušenství jak přímo od Applu, tak od dalších výrobců.

● Ochranu před poškozením poskytnou kryty (průhledné, silikonové a kožené) s MagSafe. V krytu jsou také umístěny magnety, takže MagSafe nabíjení bude fungovat i s nasazeným krytem.

● Apple kožená peněženka MagSafe k iPhonu osloví minimalisty, kterým s sebou stačí občanka, řidičák, záložní platební karta a hotovost. Přesně to se totiž do peněženky vejde, aniž byste to na iPhonu pocítili. Jelikož technologie MagSafe umí peněženku detekovat, dá se očekávat, že s aktualizací softwaru bude možné nastavit například notifikaci na chybějící peněženku při odchodu z domu.

● Magnetická bezdrátová nabíječka do auta se upevňuje do mřížky ventilace. Hodí se jednak pro nabíjení, jednak pokud váš vůz nenabízí vyhovující infotainment a potřebujete za jízdy bezpečně vidět na displej.

● MagSafe powerbanka je ideální jako rozšíření kapacity baterie.

● V nabídce najdete také dvojitou nabíječku MagSafe, která kombinuje MagSafe nabíječku a magnetickou nabíječku Apple Watch. Nabijete na ní zároveň iPhone, Apple Watch a AirPody.

Nabíječku MagSafe si můžete pořídit i pro váš stávající iPhone. Pokud se rozhodujete o upgradu na iPhone 12, může vás tahle technologie budoucnosti posunout k finálnímu rozhodnutí. Nejen kvůli nabíjení, ale kvůli celému ekosystému MagSafe včetně příslušenství.

Zdroj foto: istyle.cz/iphone.html

Autor článku: Martin Knižátko