Máte rádi outdoor? A kvalitní vybavení máte?

Přidat na Seznam.cz

Pobyt v přírodě prospívá tělu i duši. Přímý kontakt s přírodou je prevenci nadváhy a provětrává mysl. Také máte pocit, že třeba v lese nebo na horách jsou na vás starosti krátké? Zkrátka, že tam mají vstup zakázán? 

Obzvláště prospěšný je pobyt v přírodě pro děti, u nichž rozvíjí hrubou motoriku a sociální dovednosti. Jeden výzkum dokonce potvrdil, že fyzická aktivita dětí je při outdoorových aktivitám až třikrát vyšší, než při těch indoorových.

Co to jsou outdoorové aktivity?

Pojmem outdoorové aktivity rozumíme činnosti vykonávané venku, tedy na čerstvém vzduchu. Jednat se může o turistiku, jízdu na kole, horolezectví, kempink a sportu dalších aktivit. 

Jaké vybavení? 

Abyste si jakoukoliv outdoorovou aktivitu vychutnali plnými doušky, měli byste se na ni pořádně připravit. Jinak se takový pobyt v přírodě může proměnit v nežádoucí noční můru. 

Rádi kempujte v přírodě? 

V tom případě neváhejte investovat do kvalitního kempingového vybavení. Seznam všech nezbytností rozhodně není krátký. Základem je kvalitní stan, spacák a nafukovací karimatka. Následované nezbytným funkčním oblečením. Při kempování zkrátka musíte mít kde složit hlavu a také by vám neměla být zima. Opomenout ale nesmíme ale nezbytnosti na vaření, tedy plynovou bombu, ešusy, příbory, hrnečky a suroviny na vaření. 

Myslete na pohodlí

A pak je spousta věcí, které vám pobyt v přírodě zpříjemní. Jednat se může o pohodlný kempingový nábytek. Investovat byste v každém případě měli do pohodlné hamaky. Tu zavěsíte mezi dva stromy a s knihou nebo skleničkou něčeho dobrého zapomenete na strasti všedního dne. 

Rádi lezete po horách? 

V tom případě myslete především na bezpečí. Do hor budete potřebovat patřičné oblečení a obutí (v závislosti na sezoně a počasí), mapu, čelovku, lékárničku, vybavení pro nouzové přespání, jídlo a vodu. Pro případné jištění v rámci prevence pádu je pak nezbytné horolezecké lano a karabina. Tak si to užijte.