Miluje vás váš pes? 7 důkazů psí lásky

Přidat na Seznam.cz

Každý, kdo má čtyřnohého mazlíčka, ví, že psí láska je úžasná! Také psi mají emoce, které nám dávají. To, čím se psi liší od lidí, je rozhodně schopnost komunikovat a projevovat své pocity. Čtyřnozí psi nemají možnost sdělit nám to slovy, a tak musí používat jiné způsoby komunikace, kterých si ošetřovatelé často nevšimnou. Abychom psovi porozuměli a ještě více posílili vztah mezi člověkem a psem, doporučujeme vám podívat se na důkazy, že pes Vás miluje!

Známky psí lásky: 

Pes vrtící ocasem při pohledu na Vás

Pes používá svůj ocas ke komunikaci a dorozumívání. Vrtění ocasem může vyjadřovat smutek, strach, ostražitost, vzrušení nebo zvědavost a mnoho dalších emocí. Pes vrtí ocasem, když je vzrušený. Pohled na milovanou osobu vždy vyvolává pozitivní emoce a navozuje dobrou náladu. Pokud se váš mazlíček při pohledu na vás, byť jen z dálky, nebo při ucítění vašeho pachu okamžitě pozitivně naladí a vrtí ocasem, můžete si být jisti, že takto psi projevují náklonnost a náklonnost k vám.

Váš pes vám nosí dárky

Známkou psí lásky je ochota podělit se s vámi o věci. Přináší vám váš pes neustále míčky, plyšové medvídky, žvýkačky nebo vám tajně nosí ponožky, aby vám je později nechal na posteli? To rozhodně není zlý úmysl a přesně takhle pes projevuje lásku! Pes nosí oblíbenou hračku jen lidem, které má opravdu rád. Pak vám dá najevo, že s vámi může trávit každou chvíli a má z toho velkou radost. Tehdy vám také váš pes chce ukázat, jak moc vám důvěřuje – natolik, že vám může dát své poklady. I vy se můžete odvděčit tím, že přinesete dárky; navštivte chovatelské potřeby a vyberte svému psovi oblíbenou hračku a chutné granule pro psy. Každý pes bude mít radost z nového přetahovadla nebo pamlsku.

Pes vítá páníčka

Vracíte se domů a váš pes už čeká u dveří? Nebo když jdete po ulici a vidíte, jak se váš mazlíček dívá z okna? Psi tímto způsobem projevují lidem svou náklonnost. Při dlouhodobém vztahu se stává, že pes pozná svého chovatele podle kroků na vzdálenost několika set metrů! Psi jsou schopni lásky a takové chování je toho nejlepším důkazem.

Pes spí vedle vás

Spaní v posteli je pečovateli často mylně vnímáno jako snaha o získání teritoria. Nic nemůže být vzdálenější pravdě! Váš pes to dělá, protože vás miluje a chce vás chránit, i když spíte. Psí teplo v noci mimořádně hřeje, takže je to ta nejlepší přikrývka! Pokud se však nemůžete nechat přesvědčit, abyste spali se svým psem, obchod se zvířaty má širokou nabídku pelíšků pro psy – vyberte si ten nejpohodlnější!

Váš pes je vždy po vašem boku

Neustálá pozornost vašeho psa vůči vám je krásným projevem lásky. V závislosti na denním rytmu a především na povaze vašeho psa se bude lišit jeho touha trávit s vámi čas. Po hraní se většina psů chce se svým pánem pomazlit, někteří si vedle vás raději lehnou a jiní chtějí vedle vás jíst své psí jídlo. Každou z těchto činností můžete zpestřit tím, že čas od času vyměníte doplňky svého psa za nové, které jsou k dostání v obchodě s chovatelskými potřebami.

Licking

Zlobíte se, že na vás váš mazlíček neustále slintá a nemůže od vás odtrhnout tlamu? Tímto způsobem vás ošetřuje a pečuje o vás, čímž váš pes vyjadřuje lásku! Neodmítejte svého mazlíčka, když si libuje v olizování, a přesměrujte tuto činnost na žvýkačky a pamlsky z obchodu pro zvířata.

Vyhledávání očního kontaktu

Každý milovník psů zná situaci, kdy se na něj pes dívá pronikavým pohledem, dokonce i pes se dívá na opatrovníka. Pro nás lidi to může být nepříjemná situace, ale pro naše čtyřnohé přátele neexistuje lepší důkaz psí lásky! Čím hlubší je pohled, tím hlubší jsou pocity psa. Podle výzkumu se při pohledu na milovaného člověka v mozku psa vytváří oxytocin, hormon náklonnosti.

Jak vidíte, psí láska má jiné aspekty než láska, kterou známe každý den, ale je stejně krásná a silná!

Nezapomeňte, že někteří psi potřebují více času, aby si získali důvěru a projevili náklonnost. Můžete posilovat pozitivní chování svého psa, hrát si s hračkami, společně cvičit a dostat se k srdci svého psa přes jeho žaludek! Dejte psovi jeho oblíbené a kompletní krmivo a vyberte mu jeho oblíbené pamlsky.