Moderní výroba se neobejde bez kalibrů měřících setiny milimetru. Používáte kvalitní vybavení?

Přidat na Seznam.cz

Majitelům technologických firem nejspíše není potřeba říkat, že moderní technologie vyžadují extrémně přesné díly. Ty se dnes již vyrábí za pomoci CNC strojů, pro které není taková práce žádnou překážkou. Ani tyto stroje však nejsou zázračné, a tak je základem celého procesu pravidelné měření. Kontrolují vaši zaměstnanci poctivě své obrobky?

Jeden kus od každého měřidla nestačí

Faktem je, že na tomto vybavení je přímo závislý nejen samotný proces výroby, nýbrž i kvalita výsledných zakázek. Častou chybou mnoha majitelů firem je nedostatečná zásoba měřících nástrojů, přičemž v tom lepším případě mají od každého typu jen jeden. Taková chyba nejen zpomaluje vaši výrobu, nýbrž zvyšuje riziko vážných omylů. Měřidla jsou oblastí, na které se vážně nesmí šetřit.

Dnes už vážně není problém jich sehnat dostatečné množství, stejně jako se nejedná o nic příliš drahého. Dokonce je možnost pořídit vše z pohodlí vaší firmy online. Jedním z nejoblíbenějších dodavatelů je společnost se stránkami meridla.cz. Ta provozuje e-shop s ohromným výběrem všech typů přesného vybavení, přičemž je schopna vytvořit i produkty na zakázku.

Nechte své zaměstnance pravidelně měřit

Řekněte svým podřízeným, aby opravdu poctivě dbali na měření kalibrem, mikrometry, posuvnými měřítky a všemi dalšími potřebnými způsoby. Jedině tak předejdete veškerým omylům, z nichž vás některé mohou vyjít na opravdu velkou spoustu vyhozených financí. V tom horším případě vám zkažená zakázka ukradne i zákazníka a udělá vám špatné jméno.

Zmíněný poskytovatel disponuje velkými skladovými zásobami a svižnou dopravou, díky čemuž si vámi objednané zboží rozbalíte již pár dní po jeho koupi. Tak nebudete muset zastavovat výrobu a nepřijdete o drahocenný čas.