Na matracích se nešetří

Přidat na Seznam.cz

Spánek neslouží pouze k tomu, abychom si ukrátili čas při čekání na další den, ale funguje hlavně jako regenerační proces. Pokud spíme špatně, začne se to negativně projevovat na našem zdraví. Proto bychom neměli šetřit nejen na lůžku, ale ani na samotné matraci. 

Obojí se totiž může značným způsobem podepsat na kvalitě našeho spánku, a to jak pozitivně, tak i negativně.

Levné modely je potřeba ihned zavrhnout

Češi se snaží šetřit snad na všem, tedy i na matracích. To skutečně není dobrý nápad, jelikož neexistuje žádná vyloženě levná matrace, která by zároveň byla i dobrá. Ovšem i levnější kousky mají samozřejmě svůj smysl. 

Používají se hlavně na chatách, kde však trávíme jen pár dní až týdnů v roce. Pro každodenní použití jsou tyto matrace vyloženě nevhodné.

Jak nakupovat?

V současnosti jsou velmi oblíbené nákupy prostřednictvím internetu. Není vůbec divu, jelikož stačí pár kliknutí a za pár dní má člověk výrobek doma, aniž by musel kamkoliv chodit. V případě nakupování matrací je však lepší vyrazit do obchodu osobně. 

Pouze tak je totiž možné si matraci před koupí vyzkoušet. V opačném případě totiž zákazník vždy riskuje, že pořídí zajíce v pytli. 

Které jsou ty nejlepší?

Obecně platí, že nejlepší zkušenosti mají lidé s ortopedickými matracemi. Ty poskytují správnou podporu zad, díky čemuž se člověk během spánku vždy nachází ve správné poloze a nezáleží na jeho váze ani velikosti. To samozřejmě platí pouze v případech, kdy má matrace správné parametry.

Dobrá ortopedická matrace navíc dokáže efektivně odvádět pot a zároveň je vzdušná, což má na kvalitu spánku rovněž zásadní vliv. Takovýmito vlastnostmi se mohou pyšnit například ortopedické matrace vyrobené z kokosových vláken. Koupit se dají například na této adrese: https://www.bazyl.cz/matrace-s-kokosovym-vlaknem/.