Nejběžnější bytový textil

Přidat na Seznam.cz

Na bytový textil jakožto součást standardního domácího vybavení zapomínáme, a i proto se často spokojíme i s méně kvalitními kousky. To je ovšem škoda, jelikož opravdu dobré textilní produkty do bytu dokáží výrazným způsobem zlepšit náš pocit z bydlení a tím i domácí pohodu.

Záclony jsou důležité

Stále více lidí zapomíná na záclony. Nemusí se vyloženě jednat o milovníky severského minimalistického stylu. Prostě jen necítí potřebu v oknech něco mít.

Přitom hotové záclony ani verze na míru nic moc nestojí. Do tisícovky se dají sehnat opravdu krásné kousky, které budou fungovat nejen jako ozdoba, ale rovněž dokáží poskytnout i docela dost soukromí.

Hotová voálová záclona sice neumí zakrýt vše, co se za okny děje, hlavně tedy ve večerních hodinách, kdy se svítí, nicméně i přesto se jedná o jeden z nejužitečnějších druhů bytového textilu, který je možné si pořídit.

Závěsy nejen proti zvědavcům

Kdo si chce doma udělat maximální soukromí, ten si mimo záclon nainstaluje i závěsy na okna. I v tomto případě nejde o nic drahého, právě naopak.

Základní jednobarevné závěsy je možné pořídit doslova za pár stovek. I takové dokáží udělat hodně práce. Nejenže zamezí nahlížení nepovolaných osob do bytu, ale zároveň vytvoří v pokoji příjemné šero.

Kdo by ovšem chtěl zajít ještě dál a mít doma tmu jako v pytli, ten už musí sáhnout do kapsy přeci jen o něco hlouběji. Zatemňovací neboli blackout závěsy jsou přeci jen už po poznání dražší a jeden pár může přijít klidně i na dvě tisícovky, možná i více.

Za tyto peníze však lze vytvořit doma opravdovou tmu, takže se při sledování televize může člověk cítit jako v kině. Nejde však o jedinou devízu tohoto druhu závěsů. Ty jsou totiž zároveň i dobrými tepelnými izolanty, což se hodí jak v zimě, tak i během letních veder.

Během zimy zvládnou udržet teplo v interiéru, zatímco v době horkého počasí nepouští venkovní klima dovnitř.