Objevte kouzlo perských koberců

Přidat na Seznam.cz

Přemýšlíte o tom, jak by se dala zútulnit a zkrášlit vaše domácnost? Co třeba obohatit interiéry o vkusné perské koberce? Tento druh koberců je ideální jako doplněk do obývacích pokojů, předsíní a ložnic. Výhodou je, že se jedná skutečně vkusné modely, jež se hodí nejen na podlahu, ale také se dají umístit na zdi.

Ruční zpracování je podmínkou

Pokud jde o kvalitní perské koberce, musejí vždy splňovat určitá základní kritéria. Za perský koberec se nemusí nutně považovat jen ten, který je vyrobený v zemích, kde se rozprostírala bývalá Persie. Klidně mohou pocházet z jiných končin světa. Zcela zásadní je však způsob výroby. Pravé kvalitní perské koberce musejí být dělané výhradně ručním způsobem, nikoliv tedy strojově, jako je tomu v případě běžných kusových a celoplošných koberců.

Přírodní materiály žádná umělá látka nenahradí

Dalším charakteristickým znakem je u perských koberců fakt, že se při jejich výrobě zpravidla používá ovčí vlna. Pakliže tedy narazíte na modely z umělých tkanin, jedná se pouze o napodobeniny, které zdaleka nemají takovou hodnotu.

Peršan bývá vždy hodnotným doplňkem a zajímavou investiční příležitostí

Pokud jde o cenu, pravé perské koberce jsou opravdu hodně ceněné. Ruční způsob tkaní, hustota vláken, originální pestrobarevný vzhled a přírodní materiály – to jsou základní důvody, proč tyto koberce nekoupíte za pár korun. Dokonce na ně lze pohlížet jako na zajímavou investici, protože o ně sběratelé mívají značný zájem a jsou leckdy dokonce schopni za výjimečné kousky platit horentní sumy.

Prodejce v ČR

Nákup perských koberců v dnešní době není tak složitý, jak by se mohlo zdát. V tuzemsku funguje specializovaný prodejce. Je jím společnost Buchara. Bohatý výběr kvalitních perských koberců naleznete na webových stránkách https://e-shop.buchara.cz.