Objevte krásy Slovenska v Nízkých Tatrách. Tohle nesmíte minout!

Přidat na Seznam.cz

Nízké Tatry jsou jednou z nejlákavějších přírodních destinací v Slovensku. Tato pohoří se nachází v centrální části země a nabízí nádhernou kombinaci horských scenérií, krásných lesů a malebných horských vesnic. Poradíme vám, kam vyrazit.

Na své si v Nízkých Tatrách přijdou milovníci všeho cestování:

  • přírody,
  • aktivního pohybu,
  • dobrodružství a mnoho dalšího.

Turistické trasy a treky

Nízké Tatry jsou známé svými skvělými turistickými trasami a treky, které přitahují návštěvníky po celý rok. Jednou z nejoblíbenějších tras je cesta na Chopok, druhý nejvyšší vrchol Nízkých Tater, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Není ale třeba být profesionálním horolezcem, aby si každý mohl vychutnat tuto oblast. Existuje mnoho tras vhodných pro začátečníky i rodiny s dětmi.

Zimní dovolená v Nízkých Tatrách

Pro milovníky zimních sportů je Nízké Tatry také ideálním místem pro dovolenou. Zdejší lyžařská střediska, jako Jasná, Chopok nebo nabídka ubytování v hotelu Nízké Tatry patří k nejlepším v Evropě. Nabízí mnoho kilometrů sjezdovek různých obtížností a moderní infrastrukturu. Lyžování, snowboarding, běžky a další zimní aktivity jsou tu na denním pořádku.

Fauna a flora

Nízké Tatry jsou také domovem bohaté fauny a flory. Na své túry a výlety můžete narazit na kamzíky, jeleny a zajíce. Lesy jsou plné různých druhů stromů a květin, a na jaře je tato oblast pokrytá kvetoucími loukami. Pro fotografy a milovníky přírody je to místo plné inspirace.

Kultura a gastronomie

Nízké Tatry jsou také spojeny s bohatou slovenskou kulturou a tradiční kuchyní. Pobyt v hotelu Chopok zajistí, že ochutnáte místní speciality v pohodlí svého hotelu. Můžete navštívit tradiční horské vesnice a ochutnat místní speciality, jako je brynzové halušky (bramborové knedlíky s brynzou), klobásy a další pokrmy. Zdejší obyvatelé jsou přívětiví a rádi sdílí svou kulturu a zvyklosti s návštěvníky.