Originální dárek ze zlata

Přidat na Seznam.cz

Investice jsou způsobem, jak si přijít relativně bezpracně na docela slušné peníze. Mnoho lidí má v hlavě zapsané, že investovat se dá pouze do cenných papírů, nicméně to není tak úplně pravda. Třeba nákup zlata je také investicí, a navíc velmi dobrou, hlavně tedy z dlouhodobého hlediska.

Mince jsou alespoň pro začátečníky výhodnější

Pokud uvažujete o zlatu jako o investici, ideální je nakoupit vhodné mince, případně slitky. Vzhledem k tomu, že investiční zlato musí být normované, není možné k tomuto účelu použít třeba šperky.

Slitky jsou větší a často i daleko cennější než mince, proto je obvykle nakupují spíše protřelí investoři než poučení laici. Opravdu je lepší začínat spíš na menších částkách, a když vám vaše plány vyjdou, můžete pak z případného zisku nakoupit zlata ještě více.

Mince se navíc mnohem lépe skladují. I vyšší počet se vleze i do menšího trezoru, což se o slitcích říci nedá. Skvělé také je, že je nemusíte použít pouze ke zbohatnutí, ale udělat s nimi i někomu radost. Mince ze zlata se běžně dávají jako dárky pro muže i ženy. I když něžnější pohlaví spíše více prahne po špercích.

S věnováním i bez

Mince z dobrého zlata dokáže udělat radost sama o sobě, nicméně budete-li chtít dárek ještě o něco více vylepšit, můžete na rub či líc mince nechat vyrýt znamení zvěrokruhu, ve kterém se dotyčný narodil, případně i nějakou kratší formu blahopřání.

Běžně se na mince nechávají vyrývat i jména nebo titul. Díky tomu působí mnohem osobněji. Chcete-li darovat minci někomu, kdo má v brzké době svátek, nemusíte platit profesionálnímu rytci. Stačí si pořídit dukát s vhodným jménem. Je ovšem dobré tak učinit v dostatečném časovém předstihu, jelikož zrovna typ, který budete potřebovat, může být vyprodaný. Existují i speciální mince, jež se hodí jako skvělý prezent k výročí svatby. Ani ty však nejsou vždy na skladě.

Zdroj foto: Kate Hliznitsova/Unsplash.com