Perský koberec dodá interiéru luxusní dojem

Přidat na Seznam.cz

Často přemýšlíme o tom, jak si zpříjemnit interiér domova něčím, co zanechá dlouhodobou a hodnotnou stopu, která přežije generace.

Interiér můžeme zpříjemnit mnoha způsoby, ale často je potřeba začít od podlahy. Krásná dřevěná podlaha nebo i starší renovované parkety dodávají interiéru zajímavý, teplý dojem – celé prostředí působí prostě elegantně. Nic však neupoutá tolik pozornosti, jako zdobený perský koberec. Perské koberce milují celé generace rodičů a prarodičů, kteří se snažili vnést do svých domovů vzdálený orient. Kouzlo perského koberce přetrvává dodnes a prohlížet si vzor lze donekonečna, často je to lepší než program v televizi.

Vzory perských koberců mají mnoho rozličných prvků. Orientální řemeslníci po staletí zlepšovali svou techniku a promítali do své práce konkrétní a hluboká témata, což kobercům v dlouhodobém horizontu dodalo podobu, kterou mají dnes. My můžeme pouze obdivovat zručnost řemeslníků, kteří dávali do svého díla duši. Najdeme však rozdíly.

Díky tomu, že se zmnohonásobil export, dnes si můžeme dovolit perský koberec za zlomek ceny a to i ručně tkaný. Na českém trhu nalezneme celou řadu perských koberců, největší výběr však najdeme na e-shopu https://e-shop.buchara.cz/perske koberce. Perské koberce Buchara vyzařují opravdu zajímavým a elegantním dojmem, který vašemu domovu můžete dopřát. Koberce z východních zemí se staly nedílnou součástí, na kterou jsme si již zvykli. Barvy koberců opravdu upoutají pozornost a každou návštěvu, kterou k sobě pozvete, určitě okouzlíte. A pokud si zjistíte bližší informace o historii koberců, získáte tím skvělé téma k večerní sklence vína. Dávejte si ale pozor,abyste koberec nepolili kapkou červeného, to byste si klidný večer jistě neužili.

Zdroj foto: Ryan Christodoulou/ Unsplash.com