Plastická chirurgie krášlí i pomáhá

Přidat na Seznam.cz

Obor plastické chirurgie spousta lidí vnímá jako prostředek k dosažení estetické dokonalosti. Avšak není tomu však vždy. Plastická chirurgie pomáhá i v případech úrazů, po prodělání rakoviny, kdy se například rekonstruují prsa. Jedná se o obor, který pomáhá ve více ohledech.

Spolehlivé odstranění vrásek

Vrásky bývají strašákem především žen, ovšem i muži už řeší tyto prvotní náznaky stárnutí. Sice tvrdíme, že vrásky od smíchu milujeme, ovšem většinou nás znepokojí, když se objeví rýhy, které naznačí pokročilejší věk. Odstranění vrásek je proto procedura, za jejíž absolvování se nemusíme stydět. Kdy ale začít? Víte, že stárnutí de facto začíná poklesem obočí? Už jen endoskopické zvednutí obočí vám pomůže ubrat léta. Další známkou stárnutí je pokles tvářového tuku. Ten se řeší aplikací výplňového materiálu do tváří, což pomáhá vyhlazovat i vrásky. Pokud se vrátíme k otázce, kdy začít chodit na tyto zákroky? Je to složité. Jednak každý z nás má jiné genetické dispozice. Jisté známky stárnutí může někdo zpozorovat už po 20. roce, všeobecně se to týká lidí po 25. roce. Ovšem jít v této době na výplně? Není to brzy? Nemusí tomu tak být, ale nic se nemá přehánět. Plastická chirurgie je spíš o údržbě než o držení vzhledu „dvacítky“. Přistupujte k tomu tak, že budete stále vypadat dobře. Ne, že ve 40 letech budete jako 20letý diblík.

Modelace prsou v Praze

Modelace prsou neznamená nutně plastiku v podobě obřích silikonů. Opět může jít o korektivní zákrok, který řeší zdravotní či estetický problém. Jestli žena výrazně zhubne nebo kojí, prsa povadnou a ona se může cítit psychicky špatně, protože si nepřijde atraktivní. I ty ženy, které mají od mládí malé či asymetrické poprsí, také na tom nemusí být psychicky v pohodě. Dnes existuje bezpočet metod, jak se to dá vyřešit. Poprsí lze upravit silikony, které ňadra zpevní. Povislé prsy se dají operativně zvednout i bez výplně. Stejně tak lze poprsí redukovat. Někdy stačí optická úprava, míníme tím úpravu prsních dvorců. Stačí si najít, jaké služby nabízí kliniky ve vašem okolí. Zadejte si do vyhledávače například „modelace prsou v Praze“ a uvidíte, jaké možnosti máte. Když si nebudete jistí, zkonzultujte varianty přímo s odborníky, kteří vám vše vysvětlí.

Foto zdroj: Ehsan Ahmadi/Unsplash.com