Podle čeho poznáte kvalitní vitamíny na vlasy? 

Přidat na Seznam.cz

Díky užívání vitamínů je možné doplnit důležité látky do těla a podpořit tak klíčové buněčné procesy. Kromě celkového zdraví to má značný vliv i na kvalitu a krásu vlasů. Podívejte se, co by nemělo chybět ve složení kvalitních doplňků stravy určených právě na vlasy a jak to udělat, aby bylo zlepšení kvality vlasů co možná největší. 

Komplexní vitamíny určené pro krásné vlasy

Pro opravdu zdravé a husté vlasy je důležité, aby měl organismus dostupné všechny klíčové živiny. To znamená nejrůznější vitamíny a minerály v dostatečném množství. Od kvalitních vitamínů na vlasy tedy očekávejte pestré složení. Kromě základu v podobě zinku, selenu a vitamínů B a D je důležitý také vápník. 

Omezte vypadávání vlasů a podpořte jejich růst

Bohatá hříva krásných vlasů je otázkou nejenom růstu těch nových, ale i celkové posílení jejich vitality, aby se zmírnilo vypadávání. A s tím mohou pomoci takové látky, jako jsou biotin, kyselina hyaluronová a jednotlivé aminokyseliny. Kromě působení na vlasy tak mají takové komplexní doplňky stravy pozitivní vliv i na kvalitu pleti či nehtů. Díky kolagenu je možné pozorovat pozitivní vliv na pojivové tkáně, kam patří mimo jiné i klouby.

Pravidelné užívání

Pro zabránění vypadávání vlasů i pro zlepšení lesku, růstu a celkové vitality kštice je důležité pravidelné užívání vitamínů na vlasy. Jedině tak si totiž organismus vezme všechny aktuálně potřebné látky a bude je moci využít na správných místech. Kromě toho je potřeba dodržovat celková pravidla zdravého a vyváženého jídelníčku. Svou snahu o krásné vlasy si navíc můžete komplikovat nevhodnými kosmetickými produkty, nadměrnou tepelnou úpravou, příliš těsnými účesy a podobně. Zaměřte se tedy i na to, jak se vlastně ke svým vlasům chováte, protože při správné péči se jistě odvděčí maximální krásou.