Podzimní dovolená ve střední Evropě? A proč ne?

Přidat na Seznam.cz

Že jste ještě nebyli na dovolené? To vůbec nevadí. Naopak to může být i dobře. Vydat se na ni totiž můžete teď.

Podzimní dovolenou spousta lidí upřednostňuje před tou letní. A to z mnoha důvodů. Tím prvním jsou přívětivější teploty neatakující třicítky. A tím druhým menší počty lidí obléhající kulturní památky. Když se podzim vydaří, což se o tom letošním rozhodně dá říci, je taková podzimní dovolená skutečnou výhrou.

Kam se vydat?

Dobrou zprávou je, že nemusíte cestovat zas tak moc daleko. Pěkné chvíle můžete strávit třeba v sousedním Rakousku nabízejícím nejenom pulzující metropoli Vídeň, úchvatné alpské vrcholky a dech beroucí ledovcová jezera, ale také spoustu dalších zajímavých městeček a čistých vesnic s opečovávanými domky a zahrádkami.

Česko – rakouské pohraničí

Velmi zajímavé je ale i česko-rakouské pohraničí. Coby kamenem od českých hranic hodil leží kouzelné městečko Gmünd. Jeho dominantou je náměstí olemované měšťanskými domy a plné zahrádek a kaváren. Za pozornost jistě stojí i tamní radnice ze 16. století s dvojcibulovou kupolí se šindelovou střechou.

Vyzkoušejte tamní lázně

Ještě větším lákadlem tohoto pohraničního městečka ale jsou tamní lázně. Vyrazit tu můžete i třeba jen na dvě hodiny, ale mnohem lépe uděláte, když se tu na pár dní ubytujete. Ubytování v Rakousku si můžete objednat třeba přes server hotely.cz, který sdružuje nabídky ubytovatelů napříč střední Evropou. K mání tu jsou hotely maďarské, slovenské, chorvatské, rumunské, polské i rakouské. Hotely ve Vysokých Tatrách, v Bratislavě i Budapešti. Hotely ve Vídni i poblíž zmíněného městečka Gmünd.

Vybírejte na serveru hotely.cz

Orientace na serveru je jednoduchá až intuitivní. Do vyhledávače na hlavní stránce zadáte termín své dovolené a preferovanou lokalitu a během okamžiku se vám na monitoru zobrazí nabídky jednotlivých ubytovatelů. Opravdu to není nic těžkého. Pokud zkrátka plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.