Příprava omáček a dresinků s pomocí tyčových a stolních mixérů je jednoduchá a rychlá

Přidat na Seznam.cz

Omáčky a dresinky dokážou povýšit gurmánský zážitek na vyšší úroveň. Používají se jako doplněk k masovým i zeleninovým jídlům. Můžete si je koupit v obchodě stejně jako připravit sami ve své kuchyni. Není na tom nic složitého, máte-li po ruce ty správné pomocníky.

Omáčky a dresinky dodávají tu správnou chuť

Grilované maso patří tradičně k letním večerním party s rodinou nebo přáteli. Je to čas, který věnujete jejich společnosti i přípravě lahodných masových pokrmů. U grilování se velmi dobře povídá, zvláště když ho doplníte chutnými nápoji a dobrůtkami. K pečenému masu i zelenině lze podávat vlastnoručně připravený dresink v podobě krémové majonézy nebo vinaigrette. K tomuto účelu se bude hodit mít doma tyčový mixér. Je to pracant s jednoduchým ovládání i použitím. Stačí, abyste do vyšší misky vložili potřebné ingredience a tyčovým mixérem pak vše rozmixovali do hladkého dresinku. A z čeho ho připravit? Výborně chutná rozmixované avokádo s česnekem, citronovou šťávou, petrželovou natí, mletým pepřem a mletým kmínem.

Stolní mixér pro větší porci dresinku

Potřebujete-li vyrobit větší množství dresinku, tak vhodnější bude použít stolní mixér. Má totiž větší kapacitu než mixér tyčový a také silnější motor, takže zvládne i tužší a tvrdší ingredience, jako jsou různá semínka a ořechy. Příkladem může být omáčka z kešu oříšků, na kterou potřebujete kromě zmíněných ořechů také šťávu z pomeranče, olivový olej a pro doslazení nejlépe včelí med. Vše vložíte do nádoby stolního mixéru a rozmixujete dohladka.

Ruční mixér na omáčky i těsta

Svou kuchyni byste měli vybavit i ručním mixérem, který patří také mezi užitečné pomocníky. Je ideální pro přípravu jemných a našlehaných omáček a samozřejmě také těst pro sladké pokušení. Ruční mixér má velkou výhodu v tom, že v kuchyni nezabere moc místa. S jeho pomocí si můžete doma vyrobit i domácí majonézu z vaječných žloutků a oleje. Chutná úplně božsky.