Připravte si kávu podle svých vlastní preferencí

Přidat na Seznam.cz

Káva bez sebemenších pochyb patří mezi nejoblíbenější nápoje vůbec. Tento lahodný mok si denně dopřávají miliony lidí po celé planetě, a to v nepřeberném množství provedení. Kávu je totiž možné připravit mnoha způsoby.

Ideální je mít kávovar

Kdo si potrpí na dobrou kávu, bez adekvátního kávovaru se neobejde. Pouze s kvalitním přístrojem je možné si vytvořit nápoj, který bude mít ty správné chuťové parametry. 

Navíc je příprava kávy s kávovarem jednodušší než bez něj. S takovýmto pomocníkem jde totiž udělat více druhů káv. Mezi ty nejpopulárnější se řadí Espresso, Cappuccino a Americano. Každá se připravuje a chutná trochu jinak.

1.  Espresso – milovníci intenzivních chutí si nejčastěji dopřávají espresso. Jedná se o velmi silnou kávu, která vzniká přeléváním natlakované horké vody přes jemně pomletou kávu. Standardně se dá identifikovat třeba díky krémové pěně, která zdobí její povrch. Podává se v typických malých šálcích.

2.  Cappuccino – jedná se v podstatě o espresso doplněné o horké mléko a mléčnou pěnu. Samotné espresso se nalévá do hrníčku jako první. Následně se zalije horkým mlékem, a nakonec se ještě přidá mléčná pěna, jež se posype kakaem, případně skořicí. Cappuccino je stejně silné jako espresso, avšak díky mléku a mléčné pěně se může pyšnit i sladkou chutí.

3.  Americano – i v tomto případě je základem espresso. To se připraví standardním způsobem s tím rozdílem, že se navíc zaleje horkou vodou, a sice v poměru 1:1 či 1:2. Tato káva sice není chuťově tak intenzivní jako espresso, na druhou stranu se stále jedná o velmi silnou záležitost.

S dobrým kávovarem je možné vykouzlit skutečně výtečné nápoje, avšak pouze samotný přístroj a dodržování receptury nestačí. Pro dobrý výsledek je nezbytné mít i kvalitní suroviny, například kávu Delonghi. Pouze potom je reálné uvařit něco výjimečného.