Proč jsou jednoduché dřevěné hračky to nejlepší pro vaše dítě?

Přidat na Seznam.cz

Plastové hračky mají báječné výhody – vydávají zvuky, jsou lesklé a dokonce se mohou pohybovat pomocí baterií. Jedna vlastnost jim však chybí: „Nemohou zaujmout místo, které mají dřevěné hračky v našich srdcích“.

Pro většinu z nás jsou naše jednoduché dřevěné hračky zdrojem mnoha příjemných vzpomínek, které chceme, aby naše vlastní děti zažily. Dřevěné hračky se vracejí, a my si můžeme uvědomit velké výhody, když si s nimi naše děti hrají.

Skvělé pro podporu pozornosti

Plastové hračky snadno upoutají pozornost dětí, ale dokáží to jen na krátkou dobu. Po chvíli je dítě zahlceno hlukem nebo světly, které z hračky vychází. Obvykle ji brzy odhodí, aby si hrálo s něčím jiným. Díky tomu může mít dítě problémy s pozorností. Na druhou stranu, jednoduché hračky, jako je například dřevěná stavebnice nebo houpací kůň, jsou tiché a děti nestresují. Tím, že si s těmito hračkami budou hrát více času, mohou děti více investovat do hry, která jim pomůže naučit se soustředit.

Zdravé, bezpečné a odolné

Kojenci a batolata mají sklon držet věci v ústech. Musíme proto zajistit, aby každá hračka, se kterou si hrají, byla zdravá a bezpečná. Když se rozhodnete pro dřevěné hračky ze 100% přírodních materiálů, můžete své děti chránit. A co víc, plastové hračky (zejména ty levně vyrobené) mají tendenci se snadno lámat a zanechávat nebezpečné ostré hrany nebo drobné kousky, které dítě může snadno spolknout. Ve srovnání s tím jsou kvalitní dřevěné hračky robustní, takže jsou méně náchylné k rozbití.

Vzpomínky zůstanou i vašim dětem

Chcete, aby vaše dítě mohlo v dospělosti znovu navštívit své nejkrásnější chvíle? Ať už se jedná o dřevěné kostky, tahacího kačera nebo dřevěná autíčka, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, a jen zřídka kdy se poškodí nad rámec základního škrábance nebo důlku. Při dobré péči mohou být dřevěné hračky předány více dětem a dokonce i dalším generacím.

Zdroj foto: blair yang/ Unspash.com