Prozkoumejte Pálavu, Mikulov a Pavlov

Přidat na Seznam.cz

Pálava je půvabná oblast se zříceninami starověkých hradů, vinařskými či naučnými stezkami, ale i vyhlídkami, z nichž se otevírá panoramatický výhled na daleké okolí. Pokud chcete poznat krásu jižní Moravy, Pálava je ideální volbou.

První vinařskou obcí, která rozhodně stojí za návštěvu, je Pavlov. Přímo na opačné straně hřbetu se nachází zase město Mikulov. Levné ubytování Pavlov nabízí v penzionu s rodinnou atmosférou.

Pálava láká především na víno

Pálava je oblíbená hlavně mezi vinaři, protože tamní podmínky jsou pro pěstování vinné révy ojedinělé. Čeká na vás také archeologická výstava a pro nadšence do kempování je připraven i autokemp ATC Merkur Pasohlávky rozprostírající se na břehu Novomlýnské nádrže. Ve volném čase vyrazte do Aqualand Moravia s mnoha tobogány a vodními atrakcemi.

Mikulov je nejpůvabnější město Pálavy

Kdybyste v České republice hledali město, které se podobá Mikulovu, zřejmě byste žádné nenašli. Mikulov je svou atmosférou ojedinělý. Skleničku vína si dopřejete klidně i v deset hodin ráno, protože v Mikulově panuje takový jižanský ráz. Ve městě najdete spoustu restaurací a kaváren.

Pavlov vás také ohromí svou krásou

Vinné sklepy, naučné stezky, archeopark. Přesně tak by se dal charakterizovat Pavlov. Jedná se o malou obec, přes kterou však prochází i tři naučné stezky – Děvín, vinařská naučná stezka Mikulov a naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy. Pokud je ve vašem hledáčku penzion Pavlov, nadchne vás Pension Florián, jehož součástí je také restaurace. Připraveno je celkem 21 lůžek i s přistýlkami, která jsou rozložena do pěti pokojů a jednoho apartmánu. Každému pokoji náleží vlastní sociální zázemí.

Penzion je po kompletní rekonstrukci a nabízí vskutku kvalitní ubytování. Budete nadšení i z umístění penzionu, protože budete mít vše na dosah ruky.

Zdroj foto: Pension Florian/www.pensionflorian.cz