Řešení jak odvětrat horký letní byt

Přidat na Seznam.cz

Horké letní dny přicházejí pravidelně každý rok, ne vždy je to však příjemné. Teplý vzduch uvítáme nejčastěji u vody, na přehradě, u moře, nikoliv však v domácím prostředí.

Přehřátý byt a dům nám může způsobit mnohé komplikace. Jsme nervozní, do ničeho se nám nechce, natož třeba do vaření pokud máme připravit oběd pro celou rodinu. V takových chvílích si lámeme hlavu, jak situaci vyřešit a proklínáme celé léto, chceme ať už je pryč a nostalgicky vzpomínáme na zimu.

Nejhůře v letních dnech jsou na tom půdní byty, byty u vyhřátých silnic, kde neproudí vzduch, ale i letní sídla, řekněme větší chaty, kde trávíme více času. Řešením je v první fázi místnost dostatečně odvětrat, nicméně pokud ani to nepomůže musíme volit některá zařízení. Někde bude stačit možná stavěný větrák někde v rohu, nicméně toto řešení je stejně jenom dočasné. Lepším řešením jsou klimatizace do bytu nebo klimatizace do domu. Příliš se neliší pouze výkonem.

Jako téměř u všeho je návrh řešení klimatizace nejpodstatnější. Je potřeba zvolit technologii a umístění. Klimatizaci si samozřejmě můžete zajistit sami, ale vždy je lepší odborník, který má s návrhem a realizací zkušenosti. Než se potit celé léto má opravdu smysl zajistit si odborníka.

Jak to řešili v bytě 3 kk v Brně?

„Když jsme koupili byt, měla to být rodinná idylka. Z bytu jsme se moc těšili, i když musel projít rekonstrukcí. Byt jsme kupovali na podzim, tudíž nás nenapadla ani otázka toho, jak v bytě bude v létě. Když ale přišlo léto, velmi nás to zaskočilo, a to i vzhledem k našemu malému dítěti. První dny jsme nemohli ani spát a dávali si 3x denně studenou sprchu, abychom mohli fungovat. Problém bytu byl, že měl všechny 3 místnosti do ulice, kde neproudil vzduch, takže nešel odvětrat. Navíc byl postaven tak, že v nejteplejších hodinách svítilo po celou dobu do bytu slunce.“ Hledala jsem na internetu Klimatizace Brno a naštěstí nalezla společnost Encofa.“ – uvedla paní Žaneta z Brna. „Z realizací jsem nadmíru spokojena. Co slíbili, to udělali.“