Rozjíždíte menší firmu? I tak ji můžete řídit efektivně a vytěžit z ní maximum!

Přidat na Seznam.cz

Někteří lidé netouží po velké společnosti se stovkami zaměstnanců, ale přesto sní o vlastím byznysu, který by jim zajistil pravidelný příjem. Také v případě komornějšího podnikání je však důležité dodržovat určitá pravidla a zajistit, aby firma fungovala jako dobře namazaný stroj. Pokud máte pocit, že se vám projekt nedaří rozjet podle původních představ, držte se následujících doporučení.

Držte se byznys plánu

Na začátku každého podnikání je strukturovaný podnikatelský plán, ze kterého lze jasně vyčíst, kam bude firma směřovat. Spousta lidí se ho bohužel drží jen krátce, a proto se v rozbouřených vodách podnikatelského moře potápí jako špatně postavený škuner. Nedělejte stejnou chybu a snažte se plnit původní cíle, i když vám firma vydělává dost na slušné živobytí – jinak se zaseknete na místě.

Automatizujte, co se dá

Kdybyste si sečetli všechen čas, který vám zabírají rutinní a stále se opakující úkony, asi byste se zděsili. Přitom za vás může většinu činností vyřídit vhodně zvolený informační systém. Tvrzení, že ekonomický software potřebují pouze středně velké a větší společnosti, je mýtus. Optimalizace procesů, snížení chybovosti, vyšší míra bezpečnosti a především výrazné zjednodušení managementu jsou výhody, jež přivítá s otevřenou náručí každý podnik bez ohledu na počet zaměstnanců.

Nepodceňujte sílu webu

Firemní prezentaci pravděpodobně máte, ale do jaké míry využíváte její potenciál? Možná jste se zaměřili na jiné prodejní kanály, ovšem díky webovým stránkám můžete získat mnohem více zákazníků.

Outsourcujte aktivity, které nejsou prioritou

Je naprosto přirozené, že nemáte talent a časové dispozice na všechno. Proto byste měli přidružené činnosti delegovat na odborníky. Řeč je o účetnictví, marketingu a dalších záležitostech, které vás zbytečně okrádají o čas, a navíc je nedokážete dělat efektivně jako odborníci.