S kontaktními čočkami se dá užít hodně legrace

Přidat na Seznam.cz

Lidé s vadou zraku to měli kdysi složité. Většinou se takovéto problémy řešily brýlemi, ovšem ty se vyráběly pouze v několika verzích, jež většinou příliš slušivé nebyly. 

V současnosti je všechno jinak a brýle, respektive jejich obroučky, jsou dnes poptávané i lidmi, kteří vidí perfektně. Jedná se totiž o velice žádaný módní doplněk. Je dost možné, že toto bude v blízké budoucnosti platit také pro kontaktní čočky.

Jsou stále populárnější

Existuje relativně hodně lidí, kteří prostě na svém oku kontaktní čočky nesnesou. Jde však o docela marginální množství společnosti. Dle posledních trendů má více lidí spíše problém s brýlemi. 

Ti mají totiž pocit, že jim žádné nesluší, případně jsou na ně příliš těžké. Navíc brýle mohou vadit i během sportování. V takových případech je skutečně lepší sáhnout po kontaktních čočkách.

Ty se však dají použít také jako módní doplněk. Samozřejmě nikoliv klasické verze, ale barevné kontaktní čočky. S jejich pomocí může člověk měnit barvu duhovky třeba několikrát denně. 

Démonická vizáž

Barevné čočky levně od Top Crazy se nepoužívají pouze pro lehčí změnu vzhledu. Vyměnit zelenou třeba za hnědou nezpůsobí žádnou velkou reakci, alespoň ne u lidí, kteří nositele neznají. Kdo si ovšem nasadí černé či rudé čočky, bezpochyby zaujme a s velkou pravděpodobností i vyděsí.

Většina normálních smrtelník z pochopitelných důvodů tento výrazný druh barevných kontaktních čoček standardně nenosí, snad jen na tematické večírky, kde je takováto změna naopak velmi oceňována.

Speciální roztok

Většina barevných čoček z logiky věci není jednodenních, takže je potřeba je na noc patřičně schovat do bezpečí. V tomto případě bezpečný přístav představuje lázeň ve speciálním dezinfekčním roztoku. Takto se čočky přes noc nezašpiní a nebudou tak následující den dráždit svému majiteli oči.