Sportovní batoh může sloužit i k ochraně páteře

Přidat na Seznam.cz

Horská turistika i cyklistika je neuvěřitelně ozdravná pro naše tělo i mysl, může však skýtat pro naše tělo nebezpečí, zejména, co se týče různých fraktur či poranění.

Avšak v dnešní době již můžeme spoustě věcí předcházet, pokud si vybereme a zvolíme vhodné sportovní vybavení, které nám pomůže k ochraně některých částí našeho těla.

Některé překvapí, že i sportovní batohy do outdooru již splňují tato očekávání a výrobci se zaměřili na naši bezpečnost. Ten, komu jde o bezpečí, chce chránit sebe a své blízké, tuto informaci jistě přivítá s nadšením. Ostatně přivodit si zranění ve vysokých kopcích někde v Alpách není zrovna dvakrát příjemné.

Batoh dnes není pouze nástrojem k přenášení věcí a plní zejména bezpečnostní funkce, bez kterých bychom se dnes ani neobešli. Batohy na kolo s chráničem páteře dnes jsou standardem pro horskou cyklistiku, která je v Česku čím dál oblíbenější a věnuje se jí čím dále více lidí.

Kde si vybrat batoh na kolo s páteřákem?

Sportovní batoh bychom měli vybírat u specializovaných prodejců, kteří dané problematice rozumí a dokáží vám poradit s výběrem. Jedním z takových e-shopů na českém trhu je například i bajkshop tvůrců Singltreků v České republice.

Na e-shopu naleznete moderní a bezpečné outdoor batohy. Ty si můžete navíc sestavit podle vašich barevných preferencí v barvě, jaká se vám líbí. Základem kolekce batohů francouzské značky PRISM je inovativní Switch Element system (SES), který vám umožňuje sestavit batoh z dílů podle toho, pro jakou aktivitu jej chcete.

Batohy PRISM jsou výsledkem dlouholetého vývoje, na kterém podíleli profesionálové i amatéři v outdoorových sportech, zejména bajkeři, lyžaři a snowboardisté. Jejich cílem bylo vytvořit pro ostatní modulární a kvalitní batoh, který vydrží.

Jistě má smysl nakupovat u specialistů a nehledět pouze na cenu, která by v případě ochrany našeho zdraví neměla být na prvním místě.

Zdroj foto: eshop.singltrek.cz