Střelba z luků a kuší se těší oblibě. Odreagujete se jako nikdy

Přidat na Seznam.cz

Lidé stále hledají cesty, jakým způsobem se odreagovat v čase, kdy se zrovna nemůžeme shromažďovat ve velkém, a hledají cesty k novým koníčkům, které by je mohly obohatit a stát se součástí jejich životů.

Díky některým koníčkům můžeme však získat dovednosti, které byly blízké našim vzdáleným předkům. K velké oblíbenosti se těší nyní například i střelba z kuše nebo luku. U mužské populace nás to nepřekvapuje, není se čemu divit. Muži se vrací do klukovských let, kdy podobné aktivity v jejich životě hrály důležitou roli a nevědomě si již určovali role, které je budou provázet životem.

Zajímavé však je, že střelba z luků i kuší láká i ženy. Co za tím vězí, není zcela jasné, avšak důležitou roli při této aktivitě hraje soustředěnost, která je při střelbě nezbytná. Přece jenom v dnešní době, kdy jsme rozptylováni technologiemi, ať už jde o telefon, Facebook čiInstagram, toužíme po zklidnění a uvolnění, kterého se nám tolik nedostává. Střelba z luku nebo kuše nám toto vše může zprostředkovat, a to může být důvodem, proč právě i ženy v dnešní době vyhledávají luky a kuše, namísto postávání za sporákem. I ženy dnes mění své priority.

Luky a kuše v minulosti sloužily skutečně jako zbraně. Dnes na ně můžeme narazit v souvislosti se sportovní střelbou, která se stává mezi dalšími sporty taky velmi oblíbenou.

Válečníci na nejrůznějších kontinentech bojovali s kušemi a luky, které byly velmi ceněnými nástroji, tedy především pokud byl vyhlášen válečný stav. Taková kuš i luk dostřelí šíp až do vzdálenosti 100 metrů, což mohlo protivníka zcela jistě zneklidnit.

Možná vás překvapí, že kuše a luky si můžete koupit i dnes. Největší výběr luků a kuší naleznete na e-shopu Kentaurzbrane.cz. S odreagováním tak můžete začít ihned, ať jste muž či žena. Tento koníček je jistě pro všechny.