Tapety dávají našemu bydlení styl za pár korun

Přidat na Seznam.cz

Nic tak snadno nezmění náš interiér jako moderní tapety. K dostání jsou v obrovském množství barev, vzorů i struktur. Neexistuje jiná technologie, kterou bychom tak jednoduše a levně změnili naše zdi doslova k nepoznání.

Tapetovalo se kdysi, tapetuje se opět. Do tapet se lze zamilovat. Mohou být decentní i extravagantní, jednobarevné i vzorované. Nejčastěji se dnes používají kvalitní vliesové tapety. Ty se velice snadno instalují. Lepí se za sucha na zeď, na kterou jsme před tím nanesli lepidlo. Dobrá tapeta je odolná vůči oděru, nevyšisuje se na světle, je umyvatelná a samozřejmě v případě potřeby též bezezbytku odstranitelná.

Tapeta umí napodobit různé materiály a hodně se to využívá. Ať již jde o atraktivní strukturovanou omítku v rustikálním stylu, cihlový povrch, kamenný obklad, keramiku, dřevo i třeba korek. Výsledek je efektní a realizace velice rychlá.

Tapetování se stalo opět hitem

Díky tapetám s květinovými vzory u nás rozkvete louka i zahrada přímo v interiéru. Tapety mají nádherné textury. Napodobí tkaniny, mohou mít zajímavé metalické barvy, dokonce nabízí 3D efekt. V dobré prodejně, jakou je e-shop Tapety-dekorace.cz, najdete i modely se stejným motivem, ale v jiném tónování či barvě. Ty se pak skvěle kombinují v rámci jedné místnosti. Díky této rozmanitosti se tapety vrátily do našich bytů, domů i chalup.

Samolepicí tapety a fólie pomáhají restaurovat i nábytek

Právě k tomuto účelu se samolepicí tapety používají nejvíce. Starý nábytek opravíte právě pomocí samolepicí fólie. Ta se jednoduše nalepí a vyhrát si lze opět s tónováním. Často se takto opravují i dna zásuvek, nebo se designují zadní plochy skříní, pokud se je rozhodneme otočit zády do interiéru a využít je jako dělicí příčku.

Moderní fototapety umí více než jen zdobit stěny

Fototapety umí ozvláštňovat prostor. Pořídíte si kvetoucí louku, ale i fototapetu s plány na stavbu vesmírných strojů z Hvězdných válek. Ze zdi na vás může vyběhnout stádo koní, nebo můžete mít pocit, že máte okno s výhledem na fascinující ulice New Yorku. Populární bývají fototapety s dětskými motivy, často s hrdiny z oblíbených animovaných filmů. Na zdi se vám však může objevit i detailní pohled na měsíc se všemi jeho krátery. Věřte nevěřte, ten děti fascinuje více než hrdinové z pohádek. Ale speciální samolepicí fólie dnes umí nahradit i obklad za kuchyňskou linkou, dát nový design naší lednici, či k nepoznaní změnit naše dveře. Stačí se nebát a tvořit. Zkuste též stěnové obklady, samolepicí podlahové čtverce, dekorace na zeď či bordury. Za víkend máte hotovo a bydlíte jako v novém.

Foto zdroj: www.tapeta-dekorace.cz/vliesova-tapeta