Trendy koupelna. Víme, jaká to je!

Přidat na Seznam.cz

Kuchyně a koupelna. Tyto dvě místnosti při rekonstrukcích většinou procházejí vůbec tou největší proměnou. Pěkně tvrdým oříškem ale může být i realizace koupelny nové.

Stojíte v prázdné místnosti, která jednou bude vaší novou koupelnou? Už víte, kde budou umístěny vana, sprchový kout a umývadlo? Máte vybrané obklady a dlažbu? A v jakých barvách to vše bude? Zřejmě budete chtít, aby vaše koupelna byla krásná. Tedy taková, do které se na konci pracovního dne zavřete, ponoříte do vany s horkou vodou a zapomenete na strasti všedního dne.

Zaměřeno na barvy

Velmi působivá může být šedá koupelna s betonovým vzhledem, popřípadě hnědo krémová. Trendy ovšem je také růžová a zlatá. Nejde však jen o samotné barvy, nýbrž i jejich kombinace. Zajímavé řešení například představuje spojení světlé podlahy a tmavších stěn. Podlaha v koupelně, to navíc nemusí být jen dlažba. Podlahy České Budějovice mají ve své nabídce i odolné vinylové podlahy vhodné do koupelen.

Jaké materiály?

Co se materiálů týče, pořád letí mramor, obklady glazované i neglazované. S různými povrchovými úpravami. Spoustu inspirace najdete například na odkazu obklady a dlažby České Budějovice. V kurzu jsou vzorované dlaždice, portugalsky vyhlížející modro-bílé vzorované obkladačky, maloformátové obdélníkové obklady a dlaždice s mramorovým vzhledem, které má ve své nabídce keramika Soukup. Místo obkladů ale dobře funguje i barevné sklo.

Jaký design?

Podceňovat byste neměli ani design sanitárních produktů. Opravdu moderní toalety, bidety, umývadla, vodovodní baterie, které nabízí například sanita České Budějovice, se stanou ozdobou každé novostavby. A také se neobávejte odvážnějších řešení. Ne všechny stěny musí být například obložené. Jedna či dvě mohou být třeba v jiném dekoru, než je základ. Zkrátka popusťte uzdu své fantazii. Nebo se při realizaci obraťte na specializované koupelnové studio, jehož zaměstnanci mají trendy v malíčku. A vědí také, co v reálu funguje a co nikoliv.