Už víme, kde koupit kvalitní kleštiny a kleštinové upínače

Přidat na Seznam.cz

Společnost Koran, spol. s r. o. představuje kvalitní strojní vybavení pro malé i náročné velké provozy: Kleštiny a kleštinové upínače, tlačné kleštiny a zakázkovou kovovýrobu.

Kleštiny a kleštinové upínače

Strojní prvky pochází od osvědčených firem, které garantují kvalitní zpracování. Kleštiny se vyrábí z pevných a odolných materiálů, zajišťují pevné upnutí nástrojů s válcovou stopkou nebo tyčového materiálu. Vhodný výběr správné kleštiny zajišťuje pevné upnutí materiálu nebo nástroje, plynulou výrobu i přesné vedení nástroje či materiálu.

Kleštiny pro upínání obrobků na soustruzích, se doporučují zejména pro automaty nebo revolverové stroje. Další uplatnění najdou i v bruskách, jednoúčelových strojích, případně v cnc frézkách.

Podle funkce jsou rozděleny na tažné, kdy je pouzdro vtahováno do tělesa. Další variantou jsou kleštiny tlačné, kdy je naopak pouzdro plynule vtlačováno.

Kleštiny dovolují pracovat s vysokou přesností a pevně upnou nástroje i materiál na rychloběžných strojích, frézkách a bruskách. Zvolte nejvhodnější typ kleštiny, v nabídce jsou zastoupeny tlačné kleštiny (DIN 6343) a tažné kleštiny typu SPANNAX, Rubber – flex, a samozřejmě veškeré příslušenství.

Současně s kleštinami společnost Koran, spol. s r. o. dodává také kleštinové upínače.

Tlačné kleštiny

Klasické ocelové kleštiny dle DIN6343 jsou určené pro upínání materiálu v automatech nebo revolverových strojích. Zaručují rychlou a snadnou výměnu obrobku. V širokém spektru jsou kvalitní kleštiny včetně kleštinových upínačů pro běžně užívaná strojní zařízení.
Tyto kleštiny lze nabídnou i v gumokovovém „RFC“ provedení. Tyto kleštiny nabízí tužší upnutí a dosahují vyšší upínací síly.

Koran, spol. s r. o. se zabývá také zakázkovou výrobou v oblasti kovoobrábění

Hlavní část produkce je realizována na CNC obráběcích strojích, které se pod hlavičkou MRG CZ s.r.o. také prodávají.

Výroba firmy Koran

Ve strojovém parku společnosti jsou zastoupeny stroje značky GOODWAY, TONG TAI, EUMACH, CHIAH CHYUN, EXTRON a pro velmi přesné obrábění kalených součástí stroje KUMMER.

Některé operace jsou prováděny na klasických obráběcích strojích, ručně, s tepelnou a povrchovou úpravou obrobků.

Používají se tak= progresivní nástroje jako například diamanty na vyhlazování soustružených povrchů. K upínání se využívají tepelné držáky pro tužší upnutí a zvýšení řezných rychlostí. U přesných dílců je zvažován optimální způsob jejich upnutí. Využívají vlastní pneumatická sklíčidla, kde lze snadno regulovat upínací sílu a to zejména v oblasti nižšího upínacího tlaku.

Výroba firmy Koran

Pro soustružení kalených dílců slouží stroje Kummer. Jedná se o soustruhy, které nahrazují broušení soustružením s tím, že svou konstrukcí zajišťují vysoké přesnosti jak rozměrových (v mikronech), tak v kvalitě povrchu. Stroje jsou vybaveny klimatizační jednotkou a hydrostatickým vřetenem.

Pro tepelné zpracování dílců nebo povrchové úpravy jsou využívány kooperace.

Nedílnou součástí výroby je přesné měření a proměření vyráběných dílců. Kontrola je vybavena třemi tříosými měřidly. Jedná se o dvě manuální měřidla a jedno CNC měřidlo se skenovací hlavou.