Vložky do bot do zimní obuvi, teplo a pohodlí

Přidat na Seznam.cz

Je vám v zimě chladno na nohy i v těch nejteplejších botách? Potřebujete lepší izolaci. Zimní vložky do bot jsou ideální volbou. Jsou ortopedicky tvarované s 3D podporou podélné klenby. Díky extra izolaci poskytují lepší tepelný komfort. Pokud si vyberete Merino model, obsahuje podíl Merino vlny, která nejen hřeje, ale pomáhá snižovat rychlost množení bakterií a eliminuje nepříjemný zápach. Díky vložkám jsou nohy v botách lépe usazeny, zvyšují stabilitu při chůzi i jízdě na lyžích a bruslích. Chodidla a kotníky jsou v lepším osovém postavení, což může omezit bolesti a přetížení dalších kloubů dolních končetin. Tepelný komfort v botě se tak zvyšuje nejen kvalitní izolační vrstvou, ale také efektivnějším prokrvením chodidla v důsledku lepšího postavení nohy.

Abyste se v zimních botách cítili komfortně, je možné podpořit také správným výběrem ponožek. Kvalitní ponožky s merino vlnou poskytují výborné izolační a termoregulační schopnosti. Merino ponožky Sidas jsou tenké a skvěle drží na noze. Lehce kompresní úplet a protiskluzové vlákno budou vyhovovat především výkonnostním sportovcům.

Vyzkoušeli jste zimní vložky i Merino ponožky a stále jsou vaše prsty na nohou prokřehlé? Potom přichází řada na vyhřívané ponožky Therm-ic. Za horší prokrvení není třeba se stydět, obzvlášť dámy na to bývají náchylnější. Ostatně i vrcholové závodnice dálkových laufů stále častěji využívají vyhřívané ponožky, které jim pomáhají udržet nohy v teple. Proč zrovna zde? Naprostou většinu dálkových běhů jezdí závodníci soupaží. Při tomto pohybu se chodidla prokrvují hůř než při klasice či bruslení, proto jsou vyhřívané ponožky u laufařů stále oblíbenější. A nejen u sportovců, ale i v řadách hobíků. Myslete v zimě na tepelný komfort vašich nohou a svěřte je do péče produktů renomovaného výrobce Sidas.