Vybíráme vhodnou sedačku. Rady a tipy.

Přidat na Seznam.cz

Každého z nás to čeká několikrát za život, alespoň pokud si přejeme v domácnosti pohodlí – výběr sedací soupravy. Pokud jsme si výběrem sedačky neprošli, možná nám pomůže několik praktických rad, které nám ušetří starosti.

Ať už si zařizujete nové bydlení nebo pouze přistupujete k obměně staršího kusu, jistě nás v dnešní době potěší velký výběr sedaček. Velký výběr, ale může právě způsobovat právě nepřehlednost. Dnes je výhodou, že si sedačku můžeme koupit v kamenné prodejně nebo na internetu. Není to jak před lety, kdy byl pouze omezený výběr sedaček na prodejně, kde jsme si je chodívali prohlédnout a většinou hned přistoupili ke koupi.

Trendy v sedacích soupravách

Někteří trendy sedaček naprosto neřeší, zajímá je především cena a pohodlí, avšak pokud míváme v domácnosti hosty, určitě má smysl se i na trendy a design sedacích souprav zaměřit. Trendy sedaček jsou často proměnlivé, nicméně nejkvalitnější kusy se uchytili natolik, že trend přetrvává i několik let. Jaká sedačka je ale trendy dnes?

V 90. letech byly trendem kožené sedačky. Byly totiž symbolem luxusu. Kdo neměl koženou sedačku, nebyl iN. Tento trend k nám promítla západní komerce. Ještě dnes si jistě vzpomeneme na seriál Dallas a luxusní sedací soupravy, kde sedávali Džejár a Boby Júingovi a kouřili drahé doutníky. Trend kožených sedaček se opět vrací, poté co se od něj krátce upustilo.

Nicméně kožená sedačka kombinuje luxus a především dlouho vydrží díky materiálu a jeho vlastnostem. Samozřejmě můžete zvolit sedačku, která nahrazuje kůži, nicméně čekejte, že levnější kus vám dlouho nevydrží.

Možná i pro vás bude kožená sedací souprava vhodná. Jaká sedačka je pro vás ta pravá? Upřednostňujete tento přírodní materiál?