Začněte plést. Jaké pomůcky potřebujete? 

Přidat na Seznam.cz

Máte ručně pletený svetr, šálu, ponožky, rukavice? Pak jistě uznáte, že se nic nevyrovná jejich originalitě i měkkosti. Nechcete vzít do ruky jehlice nebo háčky a vytvořit si něco také? 

Výměnné jehlice KnitPro – snadné a nápadité pletení

Pletení je nejen kreativní, ale i skvělou relaxační činností. Budete poslouchat, jak o sebe cinkají jehlice, pod vašima rukama se zrodí vzor, který nikdo jiný mít nebude. Z pouhé namotané příze vznikne kousek oblečení, který udělá radost vám nebo vašemu okolí. Pustíte se do toho? Pak začněte tím, že si pořídíte kvalitní náčiní, například výměnné jehlice KnitPro. Kruhové jehlice mají jednak krásný design, ale jsou i praktické. Mají totiž hladký povrch a vlněná očka při posouvání nijak nedrhnou a vy se nebudete tak namáhat. Ono se to nezdá, ale rutinním pohybem rukou při tak dlouhodobé činnosti, jakou pletení je, namáháte prsní svaly i bicepsy s tricepsy. I proto je lepší, když jsou jehlice lehké, z těch těžších i bolí ruce. Zabrat dostávají rovněž zápěstí a karpály. Proto dbejte na výběr kvalitních jehlic, s nimiž vás bude pletení bavit. 

Praktická sada háčků na háčkování

Nejen pletení je skvělé. Co takhle zkusit háčkování? Je to ruční technika, kdy se z řetízků vlny rodí krásné kousky oděvů. Háčkování pak vytváří jiný vzor než pletení. Vzor je jemnější, takže s jeho pomocí můžete vytvářet více objektů a z různých materiálů. Nemusí se jednat jen vlněné produkty, z tvrdší příze lze vyrobit dekoraci na stůl, různé ozdoby, háčkované šperky, krásné jsou dečky k prostírání. Pokud si výtvor naškrobíte, lze si udělat skvostnou dekoraci. Sada háčků na háčkování vám umožní rozvíjet svoji fantazii a um. Takže, do čeho se pustíte? Podívejte se například na web Propleta.cz, kde je bohatý výběr pomůcek pro pletení a háčkování.