Zaměstnavatelé i developeři využívají ve větší míře tlumiče hluku

Přidat na Seznam.cz

I přestože krize zasáhla mnohá odvětví, zdá se, že výstavba pokračuje a výrobní podniky se vracejí do svého původního chodu.

V obou případech se jedná o obory, kde je potřeba řešit odhlučnění a měření hluku. Nadměrná hlučnost má velký vliv jak na zdraví, tak na psychiku obyvatel či zaměstnanců, proto je na developerech a zaměstnavatelích, jak se se situací vypořádají.

Svůj názor vyjádřil i zaměstnanec jednoho významného výrobního podniku pan Zdeněk Novotný (výrobní ředitel provozu), který měl také na starosti zakázku výběru tlumičů hluku. „Dlouho jsme tlumiče hluku zvažovali, ale ochrana našich zaměstnanců zvítězila nad letmým pohledem na náklady realizace. Je pro nás důležité, aby zaměstnanci byli spokojeni a hluk ve výrobě vnímali minimálně. Věříme, že tak mohou zvýšit i svůj pracovní výkon.“

Základem při výběru tlumičů je měření hluku

Měření hluku se uskutečňuje v rámci ochrany lidského zdraví, a aby byly přijatelné podmínky k životu či práci. V obecném měřítku je hlukem každý nežádoucí a také potenciálně rušivý či obtěžující element zvuku. Smyslem měření je poté zvolit také správnou technologii, která hluk utlumí.

Návrh řešení

Návrh řešení tlumičů hluku se odvíjí od toho, zda-li je pro průmyslové nebo elektrárenské odvětví či stavebictví, ale cílem je vždy najít řešení snížení hladiny hluku. Technologie jsou různé a nabývají různých rozměrů. Používají se protihlukové kryty, protihlukové stěny, protihlukové desky i další řešení.

Realizace a výběr partnera pro tlumiče hluku

Každá realizace tlumičů hluku má své parametry a je potřeba zvolit specializovaného partnera, který má s realizací tlumičů hluku zkušenosti. V České republice je špičkou ve svém oboru společnost SAI ATIS s.r.o. . Lidé si pochvalují jejich vstřícný přístup a kvalitu realizace.