Zařizujeme dětský pokoj

Přidat na Seznam.cz

Hledáte nápady na uspořádání dětského pokoje? Vybrali jsme několik inspirací s fotografiemi. Podívejte se, jak zařídit dětský pokoj. Jaký nábytek si vybrat, barvy stěn a módní řešení. Zde jsou fotografie pěkných a funkčních dětských pokojů.

Uspořádat dětský pokoj není snadný úkol. Zde je několik jednoduchých pravidel a nápadů pro zajímavá uspořádání. Dnes neexistují žádné překážky, abychom dětský pokoj nezařídili tak, jak to chceme. Může to být barevné, zábavné a bezpečné. A potom dítě vyroste a má své vlastní nápady, jak si uspořádat své bydlení. Než k tomu dojde, přečtěte si naše tipy, jak zařídit dětský pokoj.

Inspirace dětského pokoje
Dětský pokoj je zvláštní prostor. Každý rodič chce, aby to bylo pěkné, barevné a zároveň bezpečné. Je také důležité, aby se v něm dítě cítilo dobře. Při jeho zařizování musíte pamatovat na umírněnost. Nespočet hraček, knih a maskotů patřících našemu dítěti vnese do interiéru spoustu barev, takže výzdoba dětského pokoje by měla tento prostor trochu ztišit a zorganizovat. Jinak v dětském pokoji vznikne chaos, který nepříznivě ovlivní jeho vzhled a může být také únavný pro naše dítě. I zde stojí za to dodržovat univerzální pravidlo: zavést do interiéru ne více než 2 nebo 3 barvy.

Nábytek do dětského pokoje
Při výběru nábytku do dětského pokoje stojí za zvážení potřeby dítěte, ale také vaše. Pokud chceme, aby byly dětské hračky vystaveny, měli bychom se rozhodnout pro otevřené police. Pokud však dáváme přednost pořádku a přebytek věcí nás přemůže, je lepší zvolit jednu větší vestavěnou knihovnu se spoustou polic, košů a zásuvek, která bude obsahovat všechny poklady našeho dítěte. Pamatujte, že v dětském pokoji by nemělo být příliš mnoho nábytku, protože je pak snadné jej zahltit. Koneckonců, dětský pokoj by měl sloužit také ke hře. Kromě knihovny na knihy a hračky a skříně na oblečení stojí za to umístit stůl se židlemi (nejlépe výškově nastavitelnými tak, aby mohly růst s dítětem), kde batole může kreslit nebo přijímat hosty. Pro mírně starší děti je skvělá také palanda, pod kterou si můžete uspořádat úkryt.

Jaká postel v dětském pokoji?
Postel v dětském pokoji by neměla být umístěna přímo pod oknem nebo v blízkosti radiátoru. Nejlepší místo je klidné místo, kde bude mít dítě naprostý klid. Postel je nejdůležitějším nábytkem v dětském pokoji do tří let. Měla by mít matraci zdravou pro páteř umístěnou na pevném povrchu. Je dobré, když je spodní část postýlky výškově nastavitelná.

Zdroj foto: Jimmy Conover/ Unsplash.com