Zima je nejlepším obdobím pro nové tetování

Přidat na Seznam.cz

Jestliže uvažujete o novém tetování, pravděpodobně jste strávili hodiny výběrem správného motivu, barev a také hledáním toho nejlepšího tatéra. Popřemýšleli jste ovšem i nad tím, kdy je vhodné si tetování nechat udělat? Zima je ideálním obdobím!

Není to tak, že byste se v létě vůbec neměli nechat tetovat. Jen následná péče o tetování je v zimě mnohem snadnější. Takže neváhejte a objednejte se do tetovacího studia v Praze hned na následující měsíce!

Péče o tetování v chladném počasí

Nově provedená tetování jsou velmi citlivá. Každý dobrý tatér vám dá poměrně dlouhý seznam pokynů, co byste měli a neměli dělat, jak o tetování pečovat a kterým činnostem se vyhnout. Vyhnout byste se měli například plavání a opalování, což jsou typické letní aktivity. A proč jsou vůbec zapovězené?

Slunce škodí každému tetování, způsobuje vyblednutí barev, a pokud je tetování nové, tento efekt se násobí.

Chlór a další chemikálie v bazénové vodě mohou napáchat nemalé škody na motivu tetování, proto byste se měli vyhýbat zejména plavání v bazénech.

Nová tetování jsou také náchylná k infekci, takže i plavání v rybníku, jezeře či moři je problematické.

Jelikož plavání a opalování se v zimě není úplně běžné, je logické, že zima je pro tetování příznivější. Nic vás nebude pokoušet a také se snižuje šance nechtěného poškození tetování.

V zimě se tetování snáze skryjí

Po úplném zahojení bude vaše tetování zcela jistě vypadat neodolatelně. Během prvních pár týdnů se však budou loupat stroupky. Můžete ho zakrýt plastovou fólií, což tedy za normálních okolností nevypadá příliš elegantně, avšak v zimě se o tom nikdo nemusí dozvědět. Nosí se dlouhé rukávy i kalhoty, které vše skryjí.

Sečteno a podtrženo, Unholy Tattoo nebo jiné pražské tetovací studio se již těší na vaši návštěvu. Není však jisté, jestli na zimu ještě seženete volné termíny. Vždy je dobré objednat se déle dopředu, zejména ke špičkovým tatérům.

Zdroj foto: Dave Goudreau/ Unsplash.com