Zima je pro lázně ideálním časem

Přidat na Seznam.cz

Na dovolenou se jezdí v létě? Už dávno ne. Spousta lidí si dopřává odpočinek dvakrát ročně, v létě jezdí k moři a v zimě zase na hory. Podzimní a zimní měsíce jsou ovšem ideální také k návštěvě lázní. Pokud o nich uvažujete, právě teď je nejvyšší chvíle objednat si svůj pobyt.

Lékaři lázně předepisují pouze pacientům, kteří mají opravdu závažné zdravotní problémy. Kdo si tedy chce spíše jen odpočinout, bude se do lázní muset vydat jako samoplátce. Faktem je, že přes léto jsou lázeňské pobyty poměrně drahé. Česko je svými lázněmi vyhlášené, a tak k nám míří zahraniční klientela. I to šponuje ceny tak vysoko, že Češi raději jedou k moři, které je vyjde na podobné peníze. V zimě je ovšem všechno jinak, cenově jsou pobyty dostupnější.

Vyhněte se silvestrovskému období

Největší zájem o pobyty všeho druhu je samozřejmě v období Silvestru. Proto je-li vaším cílem najít zimní pobyt v lázních za dobrou cenu, tomuto období se vyhněte. Momentálně už je stejně docela pozdě na rezervaci pobytu v tomto termínu, většina jich bude obsazených.

Co kdybyste si prodloužili vánoční svátky a vydali se do lázní hned na začátku ledna? Nebo se naopak vrátili do práce jen na chvíli a už na konci ledna si udělali další volno? Když stihnete pobyt ještě před tím, než začne série jarních prázdnin všude po republice, určitě se vyhnete špičkám a dostanete se na pěkné ceny.

Najděte si lázně v horách či ve vaší blízkosti

Pobyt v lázních je samozřejmě především o relaxaci a užívání si příjemných procedur hezky v teple. Bazén, masáže, sauny, koupele. Možná jste ale milovníci přírody a rádi si užijete zasněžené hory. V takovém případě doporučujeme třeba Janské Lázně.

Na druhou stranu, jste-li z jižní Moravy, je zbytečné jezdit hodiny někam k horám. Lázně Lednice jsou také skvělou volbou. Každý si najde něco ve svém okolí, v Česku je lázní plno. Kam se vydáte vy? A mimochodem, do lázní se můžete vydat i s dětmi a s domácími mazlíčky.