Aghoriové je kanibalská sekta uctívající hinduismus a temné rituály. Věří, že alkohol a konopí je posouvá blíže k bohu Šivovi

Přidat na Seznam.cz

Sekta Aghoriů zpochybňuje tradiční náboženské názory a usiluje o čistotu ve všem. Ústředním aspektem jejich systému víry je vnímání všeho jako čistého, bez ohledu na to, jak špinavé nebo nechutné to může být.

Kdo jsou Aghoriové?

Aghoriové se zříkají veškerého světského majetku, a tak nevlastní téměř žádný osobní majetek, vysvětluje článek na webu Medium. Kvůli svým rituálům a víře je většinoví hinduisté všeobecně odsuzují. Jedním z takových oblíbených rituálů této sekty je kanibalismus. Kanibalismus má dnes skutečně negativní konotace, takže je těžké uvěřit, že se taková praxe v některých částech světa stále provozuje.

Kmen Aghoriů a kanibalismus

Nejznámějším rituálem Aghoriů je jejich akt pojídání lidských mrtvol. Všichni hinduisté věří v reinkarnaci, ale konečným cílem všech Aghoriů je přerušit koloběh reinkarnace a dosáhnout transcendence. Tím, že používají kanibalismus jako praktiku, Aghoriové přijímají smrt a odmítají světské zvyky.

Členové kmene praktikující kanibalismus kromě konzumace mrtvého těla mrtvé tělo maximálně zužitkují. Lidské lebky například proměňují v mísy a z kusů kostí vyřezávají šperky. Každý Aghoriec vlastní lidskou lebku, kterou používá jako misku. Proč? Protože podle jejich systému víry se lidský život zemřelého drží na vrcholu lebky. Navíc, aby mohli překročit hranice, musí se postavit smrti přímo. Kvůli této víře sbírají Aghorci lidský popel z krematorií a mažou si jím celé tělo.

Tento akt je podle nich přibližuje jejich Pánu Šivovi a chrání je před budoucími nemocemi. Po rozetření lidského popela po celém těle Aghoriové meditují a modlí se.

Konopí a alkohol jsou pro ně důležité

Mnoho uctívačů tohoto náboženství také medituje, ale způsob meditace se u každého uctívače liší. Aghoriové si berou na pomoc drogy měnící mysl, aby se ponořili do meditativního stavu. Konzumace konopí a alkoholu je odpojuje od světa a dodává jim pocit duchovnosti. Když se jejich mysl změní, cítí, že nejsou součástí tohoto světa, což je dále přibližuje k jejich Pánu Šivovi.

Kde na tuto sektu narazíte?

Indické město Váránasí se nachází směrem na sever a podél břehů Gangy. Sídlí zde Aghoriové, protože hinduisté věří, že je to oblíbené město Pána Šivy. Kromě toho si také myslí, že život ve Váránasí jim přinese spásu v posmrtném životě.

Nejenže Aghorci město milují, ale každoročně sem cestuje i několik nevyléčitelně nemocných hinduistů, aby zde vydechli naposledy a nechali se zpopelnit. Hlavním bydlištěm Aghoriů je jakýkoli starý hřbitov nebo břeh Gangy. A to z důvodu, aby byli, co nejblíže smrti.  

Zdroj: medium.com, Youtube