Děsivý park Haw Par Villa v Singapuru. Vyobrazení lidé rozřezáni vejpůl obří pilou nebo vrženi na nože

Přidat na Seznam.cz

Asijská historie, jedna z nejstarších existujících kultur dnešního světa, sahá přes tisíciletí a je plná fascinujících příběhů. Haw Par Villa, asijský kulturní park, je úložištěm folklóru a pověstných mýtů, oproti slavnému Disneylandu je ale spíše děsivý, bizarní a opravdu neobyčejný.

Zábavní park, který není nejvhodnější pro děti

Více než tisíce soch, které umělecky zobrazují příběhy a události založené na slavných asijských historických osobnostech, mytologii a legendách, jsou jistě skvělým turistickým cílem pro dospělého člověka, píše web The New Age Parents, ovšem pro děti se spíše hodí zmiňovaný Disneyland.

Haw Par Villa je 86letý zábavní park nacházející se v Singapuru. Jeho barevný vchod z čínských oblouků se zdá být docela neškodný, ale pak skutečně vstoupíte dovnitř a uvidíte, že Haw Par Villa je pokryta sochami, z nichž každá je podivnější než ta předchozí. Hlavní dominantou je Deset dvorů pekla s tematikou podsvětí. Dioramata zamýšlená jako způsob, jak učit malé děti o morálce, zobrazují přísné způsoby trestu, doprovázená transparentem vysvětlujícím hřích, který takové bičování zasluhuje. Uvidíte, jak jsou lidé rozřezáni vejpůl obří pilou (zločin: „zneužívání knih“) nebo vrženi na kopec nožů (zločin: půjčování peněz s přemrštěnými úroky), píše web CN Traveler.

Počátky Haw Par Villa

Haw Par Villa byl kdysi známý jako Tiger Balm Gardens. Po výstavbě v roce 1937 byly pozemky vily otevřeny veřejnosti. Park byl během války pak používán jako pozorovací bod japonskou armádou a teprve v poválečných letech se čínský podnikatel Aw Boon Haw vrátil do Singapuru a začal park přestavovat, píše web Visit Singapore.

Od 40. do 70. let 20. století přispělo k rozvoji parku mnoho členů rodiny tohoto podnikatele. Prostor začal nabývat moderní podoby v roce 1985, kdy správu areálu převzala oraganizace Singapore Tourism Board a zahájila revitalizační práce na prostoru. Dynamický vývoj parku pokračuje dodnes.

zdroj: CN Traveler, The New Age Parents, Visit Singapore