Dům sester Halliwellových z oblíbeného seriálu Čarodějky se ve skutečnosti nachází v Los Angeles

Přidat na Seznam.cz

Sestry Halliwellovy žily v San Franciscu. Rodina Halliwellových prožila v tomto domě spoustu strastí a radostí. A spoustu magie, která se předávala po generace. Pokud vás zajímají podrobnosti o tomto domě, pak se vše dozvíte v tomto článku.

Skutečnou předlohu domu najdete v LA

Z větší části diváci Čarodějek viděli sestry uvnitř jejich domu, záběry zvenčí domu Halliwellových byly vidět spíše při přechodech scén, připomíná legendární seriál web ItsCarmen

Dům použitý pro seriál Čarodějky je skutečný dům, ve kterém žijí skuteční lidé. Bohužel se zde nepořádají žádné prohlídky. Dům najdete na adrese 1329 Carroll Ave Los Angeles, CA 90026. Celá ulice je lemována pozoruhodnými, jedinečnými domy, které nebudete chtít minout. Odhadovaná hodnota domu k srpnu 2020 je něco přes 24 000 000,- korun a postupem času se stává jen populárnějším.

Z jakého období dům pochází?

V roce 1976 byl celý blok 1300 Carroll Avenue zapsán do Národního registru historických míst. Toto místo totiž zahrnuje největší koncentraci dosud stojících obytných domů viktoriánské éry v Los Angeles. Zajímavé domy jsou považovány za součást stylu Eastlake & Queen Anne. Postavil je realitní developer a městský radní Daniel Innes.

Je to jeden z původních domů postavených v 80. letech 19. století na Carroll Avenue v Angelino Heights a jeho skutečný název zní Innes House. Na tomto domě byly provedeny některé vnější práce, jako je nátěr a oprava střechy, ale většina z něj zůstala nedotčena. Z větší části se stále jedná o původní strukturu.

Dům měl poměrně málo majitelů

Rodina Innesových v něm žila téměř čtyřicet let. V roce 1920 prodali nemovitost italskému holiči Dominicu Iannoronemu, který zde žil až do své smrti v roce 1971, uvádí web LAConservancy

V padesátých letech 20. století se ukázalo, že údržba mnoha komplikovaných domů v Angelino Heights je pro obyvatele, kteří se do čtvrti přistěhovali, příliš nákladná, a sídla na Carroll Avenue chátrala. V 70. letech 20. století zažila oblast renesanci a mnoho původních nemovitostí koupili noví majitelé, kteří obnovili historické detaily domů.

Dnes je čtvrť stále velmi zachovalá a Angelino Heights představuje jednu z největších koncentrací viktoriánských domů, které se ve městě dochovaly.

Zdroj: itscarmen.com, Youtube, laconservancy.org