Gloucesterská katedrála se stala oblíbenou lokací během natáčení Harryho Pottera

Přidat na Seznam.cz

Jedním z největších lákadel pro turisty ve Velké Británii jsou místa natáčení Harryho Pottera po celé zemi. A jednou z nejvíce vyhledávaných lokací je i Gloucesterská katedrála. Víte, pro které scény byly použity její interiéry?

Vítejte v katedrále

Srdce města Gloucester se pyšní jednou z nejkrásnějších středověkých staveb v zemi – Gloucesterskou katedrálou, uvádí web GloucesterRocks. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout 1000 let historie a architektury včetně mimořádných vějířovitých středověkých klenutých křížových chodeb a Velkého východního okna, které jsou národním pokladem. Nezapomeňte také na nádherně zrestaurovanou kapli Lady Chapel.

S průvodci můžete vystoupat po 269 schodech na vrchol věže, sestoupit do atmosférické krypty nebo se můžete jen tak procházet a nasávat atmosféru a krásu této úžasné stavby podle svého. V katedrále a jejím okolí se také pořádá řada workshopů, koncertů, výstav a dalších akcí.  

A pokud se rozhodnete do katedrály zavítat, nezapomeňte navštívit jídelnu Monk’s Kitchen, kde si můžete vychutnat lahodné občerstvení, a pokud si chcete pořídit nějaký suvenýr na památku, zamiřte do obchodu se suvenýry katedrály.

V katedrále byla natočena většina scén z prvních dvou filmů

Katedrála v Gloucesteru, která se nachází na jihozápadě Anglie, byla také použita jako většina interiérových scén Bradavic v rámci filmů Harry Potter a kámen mudrců a Harry Potter a Tajemná komnata, uvádí web WandererOfWorld.

Krom toho se zde také natáčelo několik scén z filmu Harry Potter a Princ dvojí krve. Nacházejí se zde původní dveře do nebelvírské společenské místnosti.

V prostorách katedrály v Gloucesteru se natáčely také některé scény s horským trolem z filmu Harry Potter a Kámen mudrců, stejně jako scény, ve kterých Harry zaslechne Draca a Snapea mluvit o neporušitelném slibu v šestém filmu.

Pokud se rozhodnete toto kouzelné a architektonicky úchvatné místo navštívit, pak vás jistě potěší, že je katedrála otevřena 365 dní v roce. A to od pondělí do soboty od 10 do 17 hodin a v neděli od 12 do 17 hodin.

Zdroj: wandereroftheworld.co.uk, gloucesterrocks.co.uk, Youtube