Horský palác Sumeru je místem, kde můžete pocítit thajskou mytologii na vlastní kůži

Přidat na Seznam.cz

Horský palác Sumeru je důležitým místem v thajské mytologii, o kterém se předpokládá, že je středem vesmíru a místem setkávání všech druhů vesmírných bytostí. Právě tady tak můžete pocítit thajskou mytologii na vlastní kůži.

Starověké město

To nejlepší z Thajska a jeho kultury můžete vidět v Samut Prakan’s Ancient City. Starověké město má asi 200 akrů, a najdete tu chrámy, vesnice i všemožné divy starověkého světa. Toto město je snadno dostupné z Bangkoku, a mezi několika miniaturami různých památek najdete i horský palác Sumeru, píše Mirror. Tento palác je pro thajskou mytologii velmi důležitý, a nepochybně proto stojí za návštěvu.

Horský palác Sumeru

Tento palác, protože se jedná o mytologické sídlo, v reálném životě neexistuje. Můžete ale navštívit jeho napodobeninu, a to ve výše zmiňovaném starověkém městě. V thajské mytologii je toto místo středobodem celého vesmíru, a proto také slouží jako místo setkání všech možných vesmírných bytostí, píše web Travelawaits. Horský palác Sumeru je pak střežen rybou Anand, jejíž tělo se obtáčí kolem celého chrámu, a i tu můžete u této stavby vidět.

Nenechte se ale zmást. Ačkoliv starověké město vypadá jako město, a budovy v něm opravdu vypadají jako historická architektonické díla, ve skutečnosti se jedná o park, nebo spíše muzeum, píše web This life of travel. Většina staveb jsou pouhé miniatury, a například výše zmiňovaný palác ani nemá reálnou předlohu, a je „pouze“ dílem fantazie. Na druhou stranu je obdivuhodné, jak přesné tyto miniatury jsou, a že jsou umístěny na správné geografické poloze. Snad žádné jiné místo na světě vám tak nenabídne vše podstatné z historie v jednom městě.

zdroj: Mirror, This life of travel, Travelawaits