Kjóto je japonské město plné kultury a překrásné přírody, které by měli cestovatelé alespoň jednou za život navštívit

Přidat na Seznam.cz

Když zavřete oči a pomyslíte na Japonsko, pravděpodobně si představíte vznešené zenové zahrady, tajemné buddhistické chrámy, barevné šintoistické svatyně a půvabné gejši. A takové je Kjóto. Faktem je, že toto místo je nejvděčnějším městem Japonska a místem, které by měli všichni cestovatelé alespoň jednou v životě navštívit.

Proč navštívit Kjóto?

Kjóto je Japonsko v kostce. Je to kulturní a historické srdce země, uvádí web InsideKyoto. Je to nejlepší místo v celém Japonsku, kde můžete poznat tradiční chrámy, svatyně, zahrady, gejši, obchody, restaurace a festivaly. Kjóto je zkrátka nejvděčnějším místem v celém Japonsku a mělo by být na prvním místě každého cestovního itineráře po Japonsku.

Kolik času byste měli v Kjótu strávit?

Pokud jste v Japonsku zhruba na týden, měli byste strávit tři dny v Tokiu a čtyři dny v Kjótu. Pokud máte o pár dní více, zvažte, zda ke kombinaci Kjóto-Tokio nepřidat ještě třetí destinaci. Skvělými lokacemi je například Takayama, Hiroshima/Miyajima nebo Nara.

Co v Kjótu podniknout? Prohlédněte si Senbon Torii. Navštivte Kiyomizu-dera

Kiyomizu-dera je bezpochyby jedním z nejznámějších chrámů v Japonsku, radí web GirlEatWorld. Nachází se zde veřejná část, kterou si můžete prohlédnout zdarma, a pak je zde část se vstupenkou, která stojí 65 korun.

Chrám Kijomizu-dera

Kiyomizu-dera znamená „chrám čisté vody“. Pokud se rozhodnete vstoupit do areálu se vstupenkou, můžete si prohlédnout skutečnou hlavní halu Kiyomizu-dery. Věnujte chvíli obdivu starobylé japonské architektuře, která je postavena na skále a bez jakýchkoli hřebíků.

Za hlavním sálem se vydáte cestou, po které se projdete po zahradě, která bude tak krásná, zejména v době sakur. U paty chrámu je pak vodopád Otowa, kde si můžete nabrat vodu na pití. Zdejší voda je považována za vodu s mnoha blahodárnými účinky. Vedle ní se nachází malá čajovna, kde se můžete občerstvit.  

Procházka po kjótské čtvrti Higašijama a Gion

Kjóto je okouzlující svým svérázným vzhledem starého Japonska. Staré Japonsko se nachází především ve čtvrti Higašijama. Higašijama znamená „východní hora“ a přesně tam se tato čtvrť nachází – podél svahu východní hory Kjóta. Kijomizu-dera se skutečně nachází ve čtvrti Higašijama, takže tuto aktivitu můžete spojit s návštěvou chrámu. Můžete očekávat, že uvidíte malebné tradiční budovy, jedinečné obchůdky se suvenýry, malé ryokany, což jsou hostince v japonském stylu a pouliční prodejce jídla.

Procházka po Stezce filozofů

Tetsugaku no Michi, neboli Stezka filozofů, je krásná klidná cesta podél kanálu, která vás zavede z blízkosti starých ulic Kjóta do Ginkaku-ji. Stezka získala své jméno podle Kitaro Nišidy, slavného kjótského filozofa, který po ní chodil meditovat. Je lemována nádherně rozkvetlými třešněmi, takže sem určitě zavítejte v období sakur! Procházku můžete začít na svahu Keiage, dojít k Nanzenji, pak se vydat nahoru po filozofické stezce a nakonec skončit u Ginkaku-ji.

Navštivte Arašijamu

Další známou vizuální památkou z Kjóta je klidný bambusový les Arašijama. Do bambusového lesa vede několik vstupních bodů. Cesta bambusovým lesem není příliš dlouhá a pravděpodobně vám zabere maximálně 15-30 minut chůze, ale v okolí Arashiyamy je také spousta možností, co dělat, a další chrámy k návštěvě!

Kjóto nabízí spoustu dalších překrásných lokací, které stojí za to navštívit. Toto je jen malá špetka z nich, o kterých stojí se zmínit.

Zdroj: girleatworld.net, insidekyoto.com, Youtube